erenqwerty
erenqwerty (üye)
İçel / Meraklı

S5 İn Ekranı Karardı ,sorun Ne Olabilir

s5 ile fotograf cekerken ekran birden karardı ve lcd ye ve vizöre görüntü gelmiyor. normal ekran çalısıyor yani func tuşuna basılınca ayarlar bölümü açılıyor. tahminimce objektiften görüntü gelmiyor. objektifin ortasındaki küçük göz kırpmıyor gibi geldi.sorun, yazılımsal bir sorum olabilir mi yoksa donanımsal mıdır? daha önce başına gelen var mı , tamiri nasıl olabilir , eğer objektifte sorun varsa tamirinin maliyeti ne kadar tutabilir ? Değerli bilgilerinizi paylaşacıgınızı umuyorum.Teşekkürler..
Fotografını ekliyorum...

Tarih: 18 Temmuz 2010, 15:49 - İp: 88.***.**6.81
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Eger gecmisde benim G9 umdaki acilmayan lens problemi ile ayni problem ise ki bence ayni,bu o yillarin Canonlarinda yasanan bir sorun gibi ve icindeki bir elektrik aksaminin haddini doldurmasi olayi.120-180 lira falan civarlari olabilir tamiri bilemiyorum ama ben 118 dolar bayilmisdim zamaninda hatirladigim kadari ile.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 18:04 - İp: 221.***.**6.23
erenqwerty
erenqwerty (üye)
İçel / Meraklı

erkayalardan mı yapılacak garanti süreci nasıl işliyor bilginiz var mıdır ?
tam zamanında bozldu satıp üst modele gececektm şimdi bu haliyle kim alacak. bu makinaların koleksiyonunu yapan birileri var mıdır

Tarih: 18 Temmuz 2010, 18:27 - İp: 88.***.**6.81
erenqwerty
erenqwerty (üye)
İçel / Meraklı

arkadaşlar arastırmalarım sonunca ccd si yanmış olabilir diyorlar yani sensörü. kaç para tutabilir sizce fitatını bilen var mı

Tarih: 19 Temmuz 2010, 15:13 - İp: 78.***.**2.160
erenqwerty
erenqwerty (üye)
İçel / Meraklı

erkayalara gönderdim . tamir ücreti 295 TL dediler. yapmayın dedin geri gönderdiler. şimdi başka yerlere bakacagız. Var mı önerisi olan ?

Tarih: 2 Ağustos 2010, 16:13 - İp: 88.***.**6.96
  • 1