gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Resolution....

CANON EOS 20 D MAKİNANIN RESOLUTİON'UNU NASIL ARTIRABILIRIM..NORMAL BIR CEP TELEFONUNDAN CEKILEN FOTOGRAFIN BILE 200 İKEN BENIM MAKINA 70 TE KALIYOR.BILGILERINIZE ARZ EDERIM..

Tarih: 4 Aralık 2005, 11:02 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

İyi pazarlar Gordi...
Photoshop İmage size komutunu kullanırken resample image önündeki işareti kaldırarak değerleri değiştirdiğinde, interpolasyon yapmaksızın ebat değişikliği olduğunu görürsün.... piksel yapısını değiştirmek istediğin zaman aynı işareti tıklayarak kullanabilirsin.....

Tarih: 4 Aralık 2005, 11:15 - İp: 81.***.**3.140
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Mete sağol ama ben bunu photoshopta yapıyorum..Benım ıstedıgım dırek makınada bunu nasıl gerçeklestırırım..?
Ayrıca sanada ıyı pazarlar,msn nı bekledım ama eklememişsin.Sana bahsettıgın konuda iş vermek istıyorum

#gordi' tarafyndan 04.12.2005 11:19:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2005, 11:19 - İp: 85.***.**6.41
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Müşteri gelince yarım bıraktıydım..... 4 değişik makine kullandım hiçbirinin üzerinde dpi türü ayar yoktu.... Böyle bir talepde olmayacak zannederim.... eskiden bir başka program kullandıydım, onda aynı fotoğrafı açtığımda farklı dpi değeriyle açmıştı... makineler O bilgiyi hiç belirlemiyor sanki.... Hoşçakal....

Tarih: 4 Aralık 2005, 11:59 - İp: 85.***.**9.122
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.fotokritik.com/forum_goster.php?konu_id=30621&sort=ASC

Tarih: 4 Aralık 2005, 14:21 - İp: 85.***.**8.62
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar gordi..
makinenin "resolution" u 8.2 milyon pixel'dir ve bu degismez..
senin bahsettigin, print cozunurlugu.. yani makineyle baglantili bir olay degil bu.. (ki ocaklilar da aciklamis..)
...
70 dpi olmasi, sanirim, alinabilecek en buyuk cikti boyutunu gosterebilmek icin.. cunku web icin yeterli olan ciktinin 72 dpi'da olmasi yeterli..
direk 300 dpi'da gosterecek olsaydi, cikti boyutu bayagi ufak olurdu.. yani bence biraz da psikolojiksel acidan daha etkileyici 72 dpi olmasi..
ama tabii ki ustte de soyledigim gibi, asil makine ile hicbir baglantisi yok.. sen istedigin cozunurlukte cikti alabilirsin..

Tarih: 4 Aralık 2005, 14:41 - İp: 62.***.**2.10
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Teşekkürler dadanagast ve ocaklılar..en azından makıneyı kurcalamayı bıraktım ımdı

Tarih: 4 Aralık 2005, 16:36 - İp: 85.***.**2.136
  • 1