bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Reklendirme

admin lütfen kaldırma çok çağresiz kaldım buraya açtım konuyu başka açacak yer bulamadım.bir videonun benim istediğim bölge hariç her yer siyah beyaz olacak sadece benim istediğim yer renkli olacak bunu nasıl yapabilirim

Tarih: 5 Ağustos 2011, 20:55 - İp: 178.***.**6.246
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

chip dergisi bu ay video efektleri olan bir cd veriyor orada olabilir aradıgınız

Tarih: 5 Ağustos 2011, 22:16 - İp: 88.***.**8.140
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

after effectte rotoskop denilen maskeleme yöntemi ile yapabilirsiniz.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 00:52 - İp: 88.***.**5.240
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

evet after effect aklıma geldi ama o da çok uzun sürüyor 15 dk lik bir flimi her halde ben 15 günde istediğim hale getiririm bana daha çabuk birşey lağzım yinede sağolun

Tarih: 7 Ağustos 2011, 01:21 - İp: 178.***.**6.246
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

eğer videoyu çekmediyseniz ve stüdyo gibi ortamda çekecekseniz çekim öncesi bir takım kolaylıklar sağlayacak şeyleri yaparak işi hızlandırabilirsiniz.

yok eğer sıradan bir görüntüyse yani gelişigüzel çekilmiş arkaplanları olan hareketli vs si olan videolar işte o zaman hızlı dediğiniz şey olmaz gibime geliyor.

şöyle de olabilir; bu işi yapanları bulup belli bir ücret karşılığında bir kaç gün içinde işi halledebiliriniz.

he bu arada, karmaşık videolardan dediğiniz gibi maskelemeyi çabucak yapacak bir program/yöntem bulursanız bizede söyleyin

Tarih: 7 Ağustos 2011, 01:50 - İp: 85.***.**8.44
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

after effect yapıyor üste siyah beyazı koyarsın alta renkliyi maskelersin alttan renkli oynatırsın maskenin sınırların değiştire değiştire uzunda sürse yaparsın bu arada bizim çekeceğimiz bir flim ve tabiki son derece karmaşık mekanlarda olacak

Tarih: 7 Ağustos 2011, 01:55 - İp: 178.***.**6.246
  • 1