metee
metee (üye)
Ankara / Amatör

Refurb mı Yoksa Sıfır Mı?

Merhabalar, Amerika'dan bir arkadaşım vasıtasıyla eos 30d aldım. Alet elime yeni ulaşdı. Benim merak ettiğim konu bunun sıfır bir alet mi yoksa refurb yani tamir görmüş bir alet olduğunu nasıl anlayabilirim. Alet görünüşde sıfır. Üzerinde çizik yok. Ama ben genede merak içindeyim. Birde canoncu arkadaşlar diğer bir sorum olacak. Şimdi replay tuşuna bastığımızda çektiğimiz fotoların sağ üst tarafında benimkinde 995-024, 995-025 yazıyor. Kitapçığında ordaki 995 in klasör numarası olduğu yazıyor. Başka bir 30d kullanan arkadaşımınkine baktığımda onun klasör numarasıda 379 yazıyordu. Bu ne anlama geliyor açıklayabilirmisiniz.
Saygılar.

Tarih: 5 Haziran 2007, 00:26 - İp: 88.***.**0.187
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Hafıza kartınızı formatlayıp File numering bölümünü AUTO RESET YAPIN. şu an continuse bölümündedir.Makineniz taktığınız hafıza kartındaki en son dosya numarası üzerinde saymaya başlar.

Sıfırlama işlemini yaptıktan sonra dediğimin sağlamasını yapmak isterseniz.

Sıfırlamadan sonra bir fotograf çekin ve hafıza kartı ile pc fotografın numarası IMG_0001 olacaktır.
siz onu elle ;IMG_5000 yapın ve kartı gene makineye takıp bir fotograf çekin yeni çektiğiniz IMG_5001 olacaktır. ve info tuşuna bastığınızda da dosya numarası 5001 olacaktır.
Siz 5000 kare çektiniz mi hayır.Fotograf makinesi hafıza kartında kalınan dosya numarasından devam eder.

Sorun bundan ibarettir.

Tarih: 5 Haziran 2007, 01:17 - İp: 88.***.**4.206
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Bir çok refurb (tamir görmüş) ürünün altında yeşil renkli bir etiket konulduğunu biliyorum.

Tarih: 7 Haziran 2007, 00:06 - İp: 88.***.**5.139
komazec
komazec (üye)
Kocaeli / Amatör

Tuketicinin -malin hicbir kusuru arizasi olmadan- cayma hakki sebebiyle satin aldigi yere iade etmesi de "Refurbished" oluyor bildigim kadariyla...

Saygilarimla

Tarih: 28 Haziran 2007, 21:59 - İp: 85.***.**4.99
  • 1