jasmn_e
jasmn_e (üye)
Yurtdışı / Amatör

Raw+l

Merhaba ,
Birsey sormak istiyorum bu raw +l ile cekilen fotrolarda bi jpg birde raw cikmasi gerekiyor pc ye atildiginda dimi? Neden bilmiyorum ben aktardiimda bilgisayara sadeece farkli numarali jpg uzantili iki fotograf goruyorum Sizce neden olablr?

Tarih: 5 Nisan 2009, 01:51 - İp: 71.***.**9.135
jasmn_e
jasmn_e (üye)
Yurtdışı / Amatör

Biraz once baska bir bilgisayara atmayi denedim yine olmadi yine raw cikiyo ama raw +l cikmiyor...

Tarih: 6 Nisan 2009, 22:23 - İp: 71.***.**9.135
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"A lot of people have the problem of not seeing the raw and jpg files that are actually there on the card or camera. This is always caused by a faulty computer setup or by using programs that are not really compatible with Canon cameras. "

" You need the canon software installed to transfer those raw files off the camera properly, they will show up as duplicate jpeg's otherwise "

----------------------------

Makinayla gelen software'i bir daha yuklemeyi deneyin , derim .

Olmadi , sizinkinden farkli Windows kullanan ( XP,Vista ) yuklu bir PC'de deneyin .

Resimleri hangi programda acmaya calisiyorsunuz ??

- Ihtimal vermiyorum ama biri Canon'da TAM OTOMATIK PRESET modlarda Raw cekilemiyecegini soyluyor . Bana garip geldi ama deneyin isterseniz cunku adamin dedigine itiraz eden cikmamis .

Tarih: 6 Nisan 2009, 22:42 - İp: 96.***.**9.175
jasmn_e
jasmn_e (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben hep m de cekim yapiyorum zaten otomatik ayarlari kullanmiyorum Canon professionella deniyorum zaten kendi cd sini kullaniyorum yani ,birdaha silip yukleyeyim bakayim birsey degisecekmi ama kestim artk umidi=)Cok tesekkurler ugrastirdim sizide...

Tarih: 7 Nisan 2009, 00:48 - İp: 71.***.**9.135
extremexif
extremexif (üye)
İstanbul / Amatör

Zoom browser EX programıyla RAW dosyaları CR2 olarak görünüyor bende(no probem yani...)
Ayrıca CANON UTILITIES RAW IMAGE TASK 3.3 (makine ile gelen program) programıda aynı şekilde , işlemeye müsait fotograflarınızı...
Merak ediyorum bu programların CD leri varmı elinizde,kurdunuzmu PC nizde..?
KISACASI RAW+JPEG ayrı ayrı görünüyor olması lazım...

------------------------------------------------------------------
PAPERMAN !
Evet CANON TAM OTOMATİK (HAZIR MODLARDA) RAW çekmiyor ne yazıkki.
Sadece MANUEL Modlarda izin veriyor (Eos 1000d de aynı).Bunun bir çaresi varmıdır(örneğin yeni yazılım versiyonuyla filan ..?)

Selamlarımla...

#exif' tarafından 09.04.2009 12:03:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Nisan 2009, 11:58 - İp: 92.***.**0.58