robot1
robot1 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

Prof. Fotoğraf Makinalarında Video Çekim

arkadaşlar bu profesyonel makinaların foto sensörleri video çekiminde ısınıyor ve 5 dakikada bir otomatikmen kapanıyor.lütfen bu video çekimi aldatmacaklarına kanarak fotoğraf makinası almayın derim.kimi video çekerken netleme manuel yapıyor kiminde batarya dayanmıyor.yüksek gb kart takıyorsun kasıyor.hani bir zamanlar dıgıtal zum x5000 gibi aldatmaca tekniklerle milleti kandırmacaydı ya işte bunlardan yeni çıkanda bu.bence bekleyin ve bu birleşik teknolojiye kanmayın.adam gibi bir tane yapana kadar bekleyelim derim. milli paramız israf olmakta.bakın kaç gurbetcimiz libyadan geri geldi yazık bize.

Tarih: 27 Şubat 2011, 16:55 - İp: 81.***.**2.107
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zaten video esnasında manuel focus yapılıyor bu makinelerle, yeni cıkan birkac model haric.kimse kimseden ozellikleri saklamıyor.
bu bilinen birsey.. almadan once arastırmadııysanız bu sizin hatanızdır.
sensor ısınması gibi bir durum yok ortada..boyle bir sikayeti ilk sizden duyuyorum.
cok uzun sureli cekimlerde bu normaldir zaten..
fotograf cekerken bile birkac tane uzun enstantaneli fotograf cektiginizde sensor ısınmasından kaynaklı hot piksel olusur.
video cekiminde sensor ısınması olması garip degil normal bir durum.

zaten dslr ler video kamera gibi surekli video cekmek için degil.
kısa film ceken amatorleri ve profesyonelleri hedef alıyor bu filmlerde plan plan cekilir ve montajda birleştirilir.
planlar 7-10 saniye falan olur.

siz tutup dslr ile video kamera gibi video cekmeyi beklerseniz tabiki beklentinizi karsılamaz.

tıpkı bir murat 131le ferrariyi gecme gibi bir beklentinizin olması ne kadar sacmaysa buda okadar yanlıs bu asamada.

Tarih: 27 Şubat 2011, 17:41 - İp: 88.***.**8.140
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Profesyonel makinalardan kastınız hangi makineler bilmem ama, sözü edilen ısınma nikon D 5000 de de var. Kullanma klavuzunda bile yazmış. Bir saat boyunca devamlı olarak videoyu çalıştırıldığı takdirde ısındığını ve kendini otomatik kapattığını yazıyor. Ben videoyu hiç çalıştırmadığımdan dolayı böyle bir olayı yaşamadım. Ama D 5000 lerde de bu ısınmanın var olduğu açık.

#ercan43' tarafından 28.02.2011 09:57:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2011, 09:47 - İp: 212.***.**1.124
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

1 saat video cekmekten bahsediyorsunuz arkadaslar, ciddimisiniz?
zaten maksimum 4 gb tek parca cekebilirsiniz o da 25 dakika civarında birşey eder.
nasıl bir mantıkla kesintisiz 1 saat video cekilecekki bu ısınma sorunu olussun?
siz bu makinelerden ne bekliyorsunuz tam olarak farkındamısınız???

ve ciddi ciddi sormak istiyorum, "ya ne olacaktı????"

Tarih: 28 Şubat 2011, 11:01 - İp: 88.***.**8.140
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

1 saat degildir dikkatli bakiniz.Yok daha oyle bir DSLR piyasada..

Tarih: 1 Mart 2011, 04:48 - İp: 221.***.**1.155
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar, sizlerden gelen itirazlar sonucunda Nikon d 5000 in türkçe kullanma klavuzuna tekrar baktım. Zaten ısınma bilgisini ordan almıştım. (bakmak isteuenler için 46 ve 51. sayfalarda bahsediyor.)
Bir saatlik ısınma LW ön izlemeden doğuyor. Ama 51. sayfada ise uzun zaman video çekiminde yine ısınmadan bahsediyor. Otomatik olarak makinenin kendini kapattığını yazıyor. Ben video kısmını kullanmadığım başıma gelmedi.

Tarih: 1 Mart 2011, 15:34 - İp: 212.***.**1.124
  • 1