sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Parası Olan Öttüyor Resimleri

Resimlerdeki netlik nedir böyle beyaz kurt bastıracam valla

Tıklayız

Tarih: 22 Kasım 2005, 15:23 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Evet hakkaten otturmus.. Tahminen saklanmis bir yere elinde 600mm ile

Benim en cok yaklastigim asagidaki gibiydi:
http://www.melihozbek.com/galeriler/KusGozlemleri/Mogan/2005_08_14%20Alaca%20Balikcil%20ve%20Balik/yasamveolum.jpg

Tarih: 21 Aralık 2005, 16:24 - İp: 213.***.**3.82
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

"Resimlerdeki netlik nedir böyle beyaz kurt bastıracam valla "

Arkadaşlar siz biliyorsanız cahilliğime verin lütfen. Ama ben daha önce böyle bir deyim duymadım. Beyaz kurt bastırmak ne demek?

Tarih: 21 Aralık 2005, 17:04 - İp: 213.***.**5.242
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

juggler senin fotografin da harikaymis..
kac mm'de cekmistin o fotografi?
.........
bitpire, ben de duymadim..
ama tahmin ettigim kadariyla; ilk fotografda bir beyaz kurt var senin de bildigin gibi.. yani vatandas oyle bir otturmus ki beyaz kurt'u fotografda, sarucabey, hic beyaz kurtlari sevmese de, o beyaz kurt'un portresini bastirasi gelmis..
ayrica hayret ettim, senin hic beyaz kurt bastirasin gelmiyor mu bazen?

Tarih: 21 Aralık 2005, 17:42 - İp: 62.***.**2.10
juggler
juggler (üye)

400mm de cekildi. Ama cok yakinindaydik hayvanin... Kacmadi iste, bazen oluyor.

Tarih: 22 Aralık 2005, 09:53 - İp: 213.***.**3.82
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

juggler, gecenlerde bir yazi okuyordum.. bir profesyonel wildlife fotografcisi, kullandigi teknigi anlatiyordu..
dedigin gibi bir yere saklanarak cekiyormus fotograflari.. iki tane makine kullaniyormus.. birine, remote shutter sayesinde kumanda ediyor..(genis acili lens bagli makineye..) digerini ise yakin plandan alabilmek icin tele lens kullanarak..
tabii, o fotografi ancak saklanarak cekebilir.. cunku o kadar yakindan gorebilmesi icin.. ki 300mm objektif kullanmis..
kamuflaj sayesinde..
sen de kullaniyor musun kamuflaj?
......
gecenlerde ben de, bahcede, pusuya yatmistim.. tabii bende 200mm objektif var.. cok yakininda olmam gerekiyordu..
andy rouse (http://www.andyrouse.co.uk/, practical photography'de tavsiyelerde bulunuyordu.. tabii 500mm objektif kullanarak.. ama sigma 80-400 veya canon 100-400 kullanarak da yakalanabilecek fotograflar..(bu lensleri tavsiye ediyordu..)
ama oncelikle, fotograflanmasi istenen kus icin bir on hazirlik gerekiyormus..hatta gunler suruyor diyordu.. sonra fotograflanacak yer icin, hazirliklar yapilmasi gerekiyormus.. arka planin sade olmasi falan..
neyse.. soylemek istedigim aslinda.. cok komik, cunku andy rouse, ayni bir asker gibi kamuflajlari falan giyerek pusuya yatiyor..bir cadirin icinde.. lensi bile farkedebilmek cok zor.. (canon 500mm lens bu.. )
ama sonrasinda da iste, harika bir fotograf yakalamayi basarabiliyor..

Tarih: 22 Aralık 2005, 15:34 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada arkadaslar, andy rouse'un sitesini de gezmenizi tavsiye ederim.. image library'den herhangi bir hayvani secip aratin.. mukemmel fotograflarini sizler de gorun..

Tarih: 22 Aralık 2005, 15:37 - İp: 62.***.**2.10
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Juggler harika bir fotoğraf olmuş gerçekten.Biz bu kadarını çekebilsek daha ne isteriz.Parası olan öttürüyo birde zaman gerek sanırım.Kamuflaj falan bekle.Tetikçi gibi.Askerliği bitireli de çok oluyo ama tekrar mı nöbet......

Tarih: 22 Aralık 2005, 15:55 - İp: 81.***.**7.253
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

andy rouse

Tarih: 22 Aralık 2005, 15:59 - İp: 81.***.**7.253
juggler
juggler (üye)

Fotografini gordugunuz kus genc bir alaca balikcil... Burada anahtar kelime "Genc".. Bu hayvanlar genc olunca insandan kacma hizlari azaliyor.. Bu fotografi cekerken birak kamufle olmayi, bir deniz bisikletinin icinde (tepesinde kirmizi semsiye ile) oturuyordum, hayvanin 5-10 m uzaginda. Kani isindi bize kacmadi.

Fotografini cekecegin sey hakkinda bilgi sahibi olmadan fotograf cekemezsin zaten. Eger kus fotografi cekeceksen kesn nerede yasior, ne zaman cikiyor, hangi hareketi yaparsa huzursuz oldu demek, hangi hareketlerde seni tehdit olarak algilamiyor, daha yaklasabilirsin, butun bunlari bilmek lazim.

kamuflaj bir kere kullandim ve harika sonuclar aldim. Yakinda 'kamuflajli fotograflar' albumumu internete koyarim..

Tarih: 23 Aralık 2005, 17:14 - İp: 213.***.**3.82