sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Parası Olan Öttüyor Resimleri

Resimlerdeki netlik nedir böyle beyaz kurt bastıracam valla

Tıklayız

Tarih: 22 Kasım 2005, 15:23 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

lafınızı kestim ama harika diyebilirmiyim

Tarih: 24 Kasım 2005, 23:28 - İp: 85.***.**5.25
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Yok arkadaş oynamamak hakkınız, istesenizde oynayamazsını zaten 14.000$... TR de bu parayı veripte bu objektifi alan olursan zaten 3 günde nam salar

Tarih: 26 Kasım 2005, 17:06 - İp: 81.***.**6.232
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bu HS ozelliği anladığım kadarı ile Odak Uzaklığını ıkı katına cıkarıyor fakat çalışma mantığı hakkında birşeyy soyleyebilecek varmı...
Sanki Kobranın parmağını Havada görüyorum

Tarih: 26 Kasım 2005, 18:40 - İp: 85.***.**1.44
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Arkadaşlar gidin Allah aşkına .Delirdinizmi siz. Gidin adam gibi kompak slr likelerinizi kullanın.Eğer muhakkak yüksek zoom istiyorsanız;
1-s2 alın 1.5 telekonveter alın 650 mm yani 18x zoomla fotoğraf çekin.
2-h1 alın 1.7 telekonverter alın 750 mm yani 20x zoomla fotoğraf çekin.
650 mm ile 20 km ilerideki dağlardaki avcıları daha görebiliyorsunuz.
Amma önek fotoğrafların netliğini istiyorsanız illaki 14000 euro verin alın.

Tarih: 26 Kasım 2005, 19:30 - İp: 85.***.**9.131
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Şöyle ki normalde dx format sensörün boyutları 24x16 dır (1-2 mm lik farklılığa kafa karıştırmaması için değinmedim) D2x in menüsünden bu hs crop mode özelliğini aktive ettiğinizde makina sensörün üzerinde sadece 18x12 mm lik bir alanı kullanıyor bu alan kullanıldığında çözünürlük 6.8mp e düşüyor saniyede çekilen kare sayısı 8 e çıkıyor ve fokal çarpan 2x oluyor aşağıdaki resimde siyah çerçeve hs crop özelliği kullanıldığında kullanılacak kadrajı göstermekte

Tarih: 26 Kasım 2005, 20:05 - İp: 85.***.**0.218
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Kobra tesekkür ederim ayrınrılı cevabın için..Parmağı havada yablış gormmişim...

Beytullah bey mesele D2x in zoomu değil...Fotoğrafcılık üzerine biraz detay olsada birşeyler öğreniyoruz...Birşeyın Çalışma mantığını bilmek Bize o denlı özgürlük ve üretkenlık sağlar...

Tarih: 27 Kasım 2005, 00:50 - İp: 81.***.**4.155
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Parasi olup pahali ekipman alan herkes otturseydi butun zenginler super fotograflar cekiyor olurdu...

Bence daha cok calismanin ve daha cok fotograf cekmenin zamani.

Tarih: 8 Aralık 2005, 21:00 - İp: 81.***.**3.132
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Önce kalınca bir odun alıyorsunuz...yaş olacak ama...

sona adamı bir güzel pataklıyorsunuz..sen ne biçim insan evladısın diye...alan var alamayan var..aç var açık var diye...beline beline ama...akşam akşam dellendim yaa

Tarih: 21 Aralık 2005, 00:55 - İp: 85.***.**1.223
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sağ olun arkadaşlar, bulup buluşturup getiriyorsunuz sofraya. hepinizn dedikleri çok doğru şeyler. Juggler, Ara Güler gibi konuştu (yazdı). Fotoğrafı sadece ekipman çekmiyor. Yıllar önce 600 mm ama 8-10 kg ağrlığında bir roketatar da bende vardı. Bir doktor deniz kuşunu balık tomarı ağzında iken çekmiş ve olay olmuştu o sıralar. eski Practical ve Amatör photograph dergilerinde görmeniz mümkündür.Sene 86 veya 87. Canon T 90 ve 300 mm tele objektifle çakmişti.İşte bu yüzden almıştım ama 30 yıldır daha böyle bir fotoğraf çekemdim. çekemem de. Sn. Dada bak d2x nelere muktedirmiş yaa. Yok canım gene de Nikon!?...

Tarih: 21 Aralık 2005, 09:01 - İp: 195.***.**2.86
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar arkadaslar..
....
gecen hafta gittigim wildlife photographer of the year sergisinde gordugum bir fotograf vardi..
http://www.nhm.ac.uk/visit-us/whats-on/temporary-exhibitions/wpy/gallery/image.jsp?image=3507
adresinden de gorebilirsiniz ayrica..
agzinda sadece bir tane balik var ama..
..haa.. bu arada, canon'la cekilmis..
...isn gercegi sergideki bircok fotograf, canon makinelerden cikma idi..
....................
aralik ayinin practical photography magazininde de bu sergiden bahsediliyordu..
yalniz benim begendigim baska bir fotograf daha vardi sergide.. cok daha yakin plandan alinmis bir fotografdi..
yine, agzinda balik olan bir fotograf..
http://www.nhm.ac.uk/visit-us/whats-on/temporary-exhibitions/wpy/gallery/image.jsp?image=3523
adresinde.. yine ayni fotografciya ait.. ama bakar misiniz nasil da otturmus..

Tarih: 21 Aralık 2005, 15:42 - İp: 62.***.**2.10