newday21
newday21 (üye)
İzmir / Meraklı

P880 Kullananlar Yardımcı Olabilir Mi

p880 makinam aldım.alışmayada başladım makinaya ama bikaç ayarı yapammadım....

baskın renk seçme diye ayar olduğu söyleniyor nerden yapılıyor bu ayar...birde manuel ayarlar dışında devamlı af yapıyor buda pilin cabuk bitmesine neden oluyor...cok saçma deldi bana neden devamlı af yapsınki
kapatılması gerekmez mi...ben mi bulamadım yoksa...
birde alırken elle zoom yaptıgın için video cekiminde zomm sesi gelmiyor diye okumuştum ama geliyor...yoksa sadece bendemi olyor...
cevaplar için şimdiden teşekürler

#newday21' tarafından 31.10.2006 17:04:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2006, 17:02 - İp: 195.***.**0.198
ibrahimerol
ibrahimerol (üye)
İzmir / Amatör

slmlar ben de kodak p880'i 2 gün önce aldım ve daha öğrenmekle meşgulüm. Elle zoom yaparken ben ses duymadım, çok yumuşak ve akıcı kayıyor objektif, bence süper.

ama af olayı benim de kafama takıldı, yani oto fokus yapması doğal ama deli gibi devamlı af yapmaya çalışıyor, biraz daha az hassas ayarı varsa daha iyi olur gibi. Ayrıca af nedeniyle devamlı tıkırtılar çıkartıyor ve hem normal kullanımda hem video çekimlerinde bu tıkırtı hoş olmuyor.

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:38 - İp: 85.***.**2.146
netadmin
netadmin (üye)
Antalya / Meraklı

selamlar, bende sizin gibi birkaç günlük p880 kullanıcısıyım.

sürekli af yi şurdan kapatıyorsunuz;
PASMC modlarından herhangi birinde menü ye girin, sonra 2. sırada "AF Control" seçeneğinde "continuous AF" seçeneği seçilmiştir. onu "single AF" ye getirin o kadar....

Tarih: 1 Kasım 2006, 21:01 - İp: 88.***.**5.189
kenankur
kenankur (üye)
İstanbul / Amatör

selam newday,

bende birkaç aydır P880 kullanıyorum. Dediğin gibi AF sırasında tıkırtılar gelmekte ve zoom yaptığında gelen ses de budur büyük ihtimalle.
Netadmin'in de dediği gibi "single AF" ye getirin o kadar. ama o zaman da netlik problemi yaşayabilirsin. Bu makinanın "-" özelliği bana göre ama ben makinamı çok seviyorum.

Tarih: 7 Kasım 2006, 15:47 - İp: 212.***.**4.79
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar makinenin dewamlı af yapması motorlu ccd kullnamasından kaynaklanıyoo

Tarih: 7 Kasım 2006, 16:19 - İp: 88.***.**2.244
  • 1