aysuntongu
aysuntongu (üye)
Ankara / Meraklı

Olympus E-410 Teknik Sorum Var??

merhabalar. fotoğraf sever bir insan olarak olympus E-410 edindim ikinci el, pek amatörüm) şöyle bir problemim var; menu ya da herhangi bir düğmeye bastığımda deklanşöre basmış gibi ses çıkıyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir?? yardımcı olabailen varsa çok sevinirim

Tarih: 28 Ağustos 2008, 11:15 - İp: 88.***.**0.53
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

makinen hayırlı olsun..
Madem ankaradasın maki ile bizim servise gel hem makineyi inceleyelim hem de sana burda kullanmayı anlatalım..
Not: bu işlemler icin ücret ödemen gerekmiyor..

www.burukay.com

Tarih: 28 Ağustos 2008, 15:46 - İp: 88.***.**6.141
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Makineyi livewiev mod'da kullandığın için oluyor. Livewiev mod'da 1. perde serbest yani açık, ikinci perde hold yani tutulu konumda kalıyor ve gövde perdeyi açık tutmak için enerji harcıyor, makineyi belirli bir süre kullanmadığında yada menüye girdiğinde güç tasarrufu sağlamak için perdeyi ve aynayı serbest bırakıyor ses de bundan kaynaklanıyor. Makinenizde muhtemelen hiçbir sorun yok.
Size tavsiyem gerekli olmadığı durumlarda livewiev kullanmayın. Çünkü bunun tüm livewiev destekleyen DSLR makineler için yıpratıcı yanları var . Mümkün olduğunca optik vizörü kullanın göreceksiniz sonuçlarınızı dahi olumlu etkileyecektir.

#deparius' tarafından 28.08.2008 18:17:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2008, 18:14 - İp: 85.***.**2.234
aysuntongu
aysuntongu (üye)
Ankara / Meraklı

çook teşekkürler ilginize) sizin de müzik hakkında sorunuz olursa seve seve cevaplarım )

Tarih: 28 Ağustos 2008, 21:39 - İp: 88.***.**0.59
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Rica ederim. umarım sorununuz çözülmüştür.

Makineniz hayırlı olsun. Çok güzel bir gövdedir sabırla kullanıp çözmeye çalışırsan güzel sonuçlar alacağından şüphen olmasın.

Tarih: 30 Ağustos 2008, 20:30 - İp: 88.***.**5.61
klan61
klan61 (üye)
Trabzon / Amatör

DOSTUM BENDE BU MAKİNEYİ ALMAK İSTİYORUM FAKAT TAM KARAR VERMİŞ DEĞİLİM ACABA ALSAMMI BANA YARDIM CI OLURSAN SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER BAŞKA ÖNERİLERİ OLAN VARSA ONLARIN DA ÖNERİLERİNİ DİNLEMEK İSTERİM..

Tarih: 14 Ekim 2008, 12:51 - İp: 88.***.**5.180
aysuntongu
aysuntongu (üye)
Ankara / Meraklı

sorunum çözüldü "burkay" tarafından kendisine çook teşekkür ediyorum sabrı ve güler yüzüyle beni aydınlattığı için..

Tarih: 20 Ekim 2008, 22:34 - İp: 85.***.**6.216
berkayy09
berkayy09 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende de var olmpus 410 gayaet memnunum birde türkçe menü yükledim dahada güzel oldu

Tarih: 5 Kasım 2008, 08:34 - İp: 88.***.**2.192
  • 1