umacar
umacar (üye)
Rize / Amatör

Olympos E300 Yada Canon350d

slm ben yani bir üyeyim ve elimdeki panasonic dmc fz15 makinamı satıp dslr almak istiyorum acaba bu iki makina arasındaki farklar nedir? olympos kullanan arkadaslar varsa memnunlar mı acaba? olympos objektif bulmak konusunda problem yaratırmı? bana yardımcı olabilirseniz sevinirim, bu arada pentax nasıl dslr konusunda ?

Tarih: 23 Ağustos 2005, 11:31 - İp: yok
smc
smc (üye)
İstanbul / Amatör

Benim tavsiyem,objektif konusunda fazla alternitif aramıyorsan pentax ist ds olacaktır.hem nikon d70 hemde canon 350 d modellerinden fotograf kalitesi renk canlılık konusunda birazdaha önde bir makinedir.En iyisi aydınlar foto dan üçünüde aynı ayarlarla örnek çekimler yapıp karşılaştırmak sana daha iyi bir seçim yapmanı sağlıyacaktır.En son dün vatan bilgisayarda nikon D50 modelini kendi sd kartımı koyarak bir çok çekim yaptım aynı çekimleri sıra sıra pentax ist ds kendi makinemle de çektim hem flash hemde tüm renk ayarları iso 200 de olacak şekilde denedim.kararım hiç değişmedi,nikon u kötülemiyorum yalnış anlaşılmasın pentax beni şaşırtmaya devam ediyor.Mutlaka sizde denemeden almayın...

Tarih: 23 Ağustos 2005, 13:49 - İp: yok
smc
smc (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus e 300 hiç düşünme,pentax ist ds,canon 350 d,veya nikon d70s bunlardan birini seç.

Tarih: 23 Ağustos 2005, 13:54 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

SMC 'nin de dediği gibi Pentax *ist Ds çok başarılı bir makinadır.
Sonuçlarıda gerçekten çok güzel.
Hatta alabilirsen yeni çıkan modeli olan Pentax *ist DS2 yide düşünebilirsin.

En son düşüneceğin makina E-300 olsun.

Tarih: 23 Ağustos 2005, 14:04 - İp: yok
baturica
baturica (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

Bu nasıl saçma iştir E300 hiç düşünme diye yazıyorsunuz. Bende iki tane e 300 var gayet memnunum. fiyat performans açısından bakıldığında tercih edilecek bir makina. 350D ile kıyaslama yapmak gerekirse. kafa kafaya giderler o yüzden parasına bakmak lazım...

Tarih: 24 Ağustos 2005, 10:56 - İp: yok
umacar
umacar (üye)
Rize / Amatör

saolun arkadaslar
makinaları deneme imkanım yok çünkü suan diyarbakırda askerlik yapıyorum e300 fiyat bakımından 350d ye karsı cazip durumda acıkcası cok inanılmaz bi fark olabileceğini düşünmüyorum ama kullananlar cok daha iyi bilir
pentaxın çözünürlüğü diyerlerine karşın düşük bu benği ne kadar etkileyecek bi farktır çok analamlı bi fark olurmu?
cok etkilemiyecekse neden 300d almayayım diyede düşünmü değilim ama panasonic dmc fz15 4 px di ve onun cözünürlüğü beni rahatsız ediyordu

Tarih: 24 Ağustos 2005, 14:33 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Sevgili baturica,
Sende 2 tane E-300'ün olması bu makinayı 350D yada Pentax *ist Ds'den daha iyi yapmaz.

Ben bu kanıya Dpreview deki bahsi geçen makinaların karşılaştırmalı sonuçlarına bakarak ve Pbase'deki kullanıcıların fotoğraflarını inceliyerek vardım.

800 Asa ve yukarısından sonra E-300 sınıfındaki makinalar içinde en çok noise üreten model.

Sonuçta Türkiye şartlarında bu makinalara verdiğimiz paralar az sayılmaz. Ama 100 dolar daha ucuz diye bu makinayı seçmek bence yanlış olur.

Bahsi geçen 3 makina içinde benim en son tercihim E-300 olur.

Tabi Giriş seviyesi D-SLR makinalar içinde bence en iyisi D70/s ama tabiki kit olarak almaya kalktığınız zaman içlerinde en pahalısı.

Saygılar...

Tarih: 24 Ağustos 2005, 23:20 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Olympus E300 ün fokal çarpanı kaç acaba? Eğer fokal çarpan 2 ise bence alınmamalı.

Tarih: 25 Ağustos 2005, 17:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

neden oyle dusunuyorsun okyanus?

Tarih: 25 Ağustos 2005, 18:52 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

merhabalar ben sana nikon d70 i tavsiye ederim. cunku nikon d70in kit lensi 18-70 ve cok kaliteli. megapiksel durumunu sahsen ben cok onemsemiyorum. digitalden baski yaptiran bir insansan nikon ve canon baskilari arasindaki farkin nikon lehine daha iyi oldugunu bile gorebilirsin.yine basa donecek olursam dslr lenslerinin ne kadar pahali oldgunu eminim biliyorsundur.ise kaliteli lenslerle baslamani tavsiye ederim ne yazik canonun 18-55 gercektende kotu sahsen kendi denemelerimde ve internetteki tum onincelemeler bu lensi yerden yere batiriyor. nikon d50'de guzel bir makina ve bende bu makinayi kullaniyorum. onunda canonlar gibi 18-55 lensleri var tabiki nikon d70 kit lensi 18-70 kadar olmasada cokta fena degil zaten phil askey'de dpreview.com'da diger nikon lensleri icin ''slightly better'' ifadesini kullanmis yani hafifce daha iyi. sayet makinami cok ucuza almis olmasaydim benimde tercihim d70 olurdu. makinayi alrken canon modelleri arasinda tereddut yasamadimda degil ama daha oncede nikon sahibi olan bir insan olarak bir nikonu elinize alinca ''bu agirlik, bu dokunus, bu ses nikon diyorsunuz'' canon belki bazi seyleri daha iyi yapabilir cok hizli, cok noktali af sistemleri, bircok isik olcum alternatifleri ve teknolojik bir cok cambazlik, ama nikon icin tek soylenecek sey nikon gerekeni yapar.

Tarih: 26 Ağustos 2005, 22:24 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

fuji S2 pro veya Fuji s3 pro başka makine bilmem...ne işin var Olympusla falan??

Tarih: 26 Ağustos 2005, 23:50 - İp: yok