bladegs
bladegs (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Oliympusu Neden Kimse Konusmuyor?

arkadaslar farkettiniz mi? oliympusu konusan kimse yok denecek kadar az... bence bu marka makineler gereken degeri gormuyor 3. oliympusumu aldim ve olimypus sahiplerindende gordugum kadaruyla hic kimse sikayetci degil sizce bu ilgisizlik piyasada az oldugundan ve aksesuar eksikliginden mi yoksa bu marka dandik bir markada bizmi bunu bilmiyoruz??

Tarih: 13 Ekim 2009, 01:59 - İp: 88.***.**5.194
ronaran
ronaran (üye)
İstanbul / Amatör

İlk 2 yada 3 makinem olympustu çok sene oldu hatırlamıyorum. digital fotoğrafçılığa onun kompakt ları ile başladım ve gerçekten o dönemler iyi performans almıştım.Daha sonra fuji canon ve nikon derken şimdide pentax kullanıyorum. Her makinenin artı ve eksileri var.Sunu anladımki makine ile olan uymunuz bazı teknik detaylarından daha önemli.

Al konuştum işte olympus u rahatladınmı )

Tarih: 22 Kasım 2009, 12:23 - İp: 188.***.**7.164
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Olympusun konuşacak birşeyi yok ki..
Lensleri belli. Çok lens de yok zaten. Sınıflandrılmış. Bütçene göre seçersin.
Lenslerini beğenmeyen de pek yok.
Alırsan satman çok zor. Lens alırsan onu satman çok daha zor.

Makineler de belli. Kıyaslayacak bir sistem de yok ki. Diğerlerinden apayrı bir sistem. O zaman Canon mu Nikon mu Pentax mı Sony mi gibi araştırmalara gerek kalmıyor.

Şu an e510 çift kit kullanıyorum.
Sanırım 9-18 satın alacağım. Hepsiburada da var.
e510 + 9-18 + 14-42 + 40-150 = 1200-1300 gram yapıyor galiba. Bence ideal.. Garantili ve sıfır olarak bana 2500 liraya malolacak. Üç lens ve makina...
Daha sonra da belki bir 50mm 2.0 Macro Lens bakarım.

Daha daha sonra da pen serisi bir makine alıp bu lenslerle kullanmayı düşünüyorum.. Pen lere de güzel lensler çıkıyor bu arada.

Yani Olympusda hayat devam ediyor.

4/3 ve iso meselesi var. Çok da önem vermiyorum.
Dinamik aralık meselesi var.. Etkilerini çok iyi gözlemleyemedim.

Tarih: 23 Kasım 2009, 22:04 - İp: 78.***.**4.223
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

9-18mm ED lensi satın aldım.
Evet Olympus'u kimse konuşmuyormuş hakikaten..

Tarih: 5 Ocak 2010, 21:03 - İp: 78.***.**6.254
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben Minolta'nın eski lenslerini kullanabilmek adına Olympus'u düşündüm ama benim istediğim hafif modellerinin vizörü gerçekten çok küçük. E3'ün dahi vizörü adamakıllı büyük değil ki o kadar ağır ve büyük bir gövdeyi tercih etmiyorum kendim için.

E-620 aslında tam bana göre ama ne yazık ki vizör meselesi yüzünden vazgeçtim. Manuel lens alacağım ama vizörü kötü olduğu için izleyemeyeceğim. Odak çarpanının 2 olması pek kötü.

Tarih: 6 Ocak 2010, 22:15 - İp: 88.***.**7.190
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus, Pen serisi micro four thirds kameralar üretmeye başladı: Tıklayın
Micro four thirds sistemi makinalar Olympus dışında Panasonic ve Samsung tarafından üretiliyor. Bu makinalarda optik vizör, dolayısıyla ayna bulunmadığı için, diğer SLR makinalara göre daha kompak bir yapıya sahipler. Taşıması kolay, daha az dikkat çeken makinalar kullanmak isteyenler ve özellikle bayanlar tarafından tercih edilebilir. Bu sistemin geleceği olabileceğine inanıyorum, tabii zaman gösterecek.

Tarih: 14 Ocak 2010, 02:08 - İp: 88.***.**0.3
dehasa
dehasa (üye)
İstanbul / Amatör

#b-d' tarafından 24.01.2011 01:36:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2010, 22:47 - İp: 85.***.**2.181
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Bir de Olympus 70-300 aldım. Belki kuş filan çekerim diye.

Olympusun bir artısı yok bence de.

Peki FF bir sisteme hiç geçmeyeceksem ne eksiği var olympusun?

Tarih: 28 Ocak 2010, 03:03 - İp: 88.***.**8.199
siparisium
siparisium (üye)
İstanbul / Firma

markan'ın dandikliğinden dolayı değil...olympus'un reklam gücü az , bide bu ürünleri kullanların az olması ve profesyonel kullanıcılar üzerinden reklam yapamadığından kaynaklanıyor.

Örneğin Leica kullanıcıları üst tabakalar olduğundan bu ürünün performans'ı hakkında kimse beyanlarda bulunmuyor.Bu marka bütün kullanıcılara yayılırsa Nikon ve Canon'u piyasadan tek kalemle siler

Tarih: 28 Ocak 2010, 10:39 - İp: 85.***.**7.116
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Valla e620 o kadar güzel ki 400dmi satıp alasım geldi..

2x çarpan tek engel.

Aynı makine ff ya da apsc olsa büyük para verip satın almak çok isterdim..

Tarih: 30 Ocak 2010, 23:32 - İp: 85.***.**0.78
derkin
derkin (üye)
İstanbul / Amatör

Okulumda ki bütün mikroskoplar olympus marka.Acaba bu optik konusunda ne kadar ileride olduğunun göstergesi mi?

Tarih: 6 Şubat 2010, 09:40 - İp: 94.***.**3.247