crook
crook (üye)
Aydın / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon P80 Yüz Tanıma

Yardımcı olan herkese çook teşekkür ederim dediğiniz cd setini indirmeye başladım bile... Sormak istediğim bişey daha var yeni konu açmak istemedim yardımcı olursanız sevinirim...

Şu anda çıkan bir çook üründe yüz tanıma sistemi var makinaların tanıtımında gösteriyo yan yana dizilmiş 3-5 kişinin hepsininde yüzlerini ayrı bi kare içinde göstererek yüzleri tanıdığını ona göre netlediğini belirten simgeler çıkıyo...

Benim makinamda buna daha 1 kere rastladım kalabalık bi foto olmasına rağmen sadece 1 kişinin yüzünü kare içine aldı.. yanındakilerin yüzleride bulanık çıktı... problem nedir acaba şimdiden teşekkürler...

ACEMI FOTOCU )

#crook' tarafından 16.08.2008 15:56:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2008, 13:21 - İp: 81.***.**5.28
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

öyle birşey soruyorsun ki arkadaşım...

buraya sayfa sayfa yazmamız lazım.. öyle 10-15 satırla olacak şey değil..

kısaca:

national geographic fotoğrafçılık eğitim CDlerinden bulmalısın.

google a yaz ve arat.. satan yer çıkacaktır. süper faydalı bir set..

Tarih: 15 Ağustos 2008, 14:22 - İp: 88.***.**2.95
tanyeri
tanyeri (üye)
İzmir / Amatör

panctom hocamın dediği gibi eğitim cdleri çok işine yarayacaktır en kısa sürede temin etmelisin bence. Bu arada yazdığın modların ne anlama geldiği nasıl kullanıldığını makinanın kullanım kılavuzunda bulabilirsin. Ben basitçe açıklama yapayım ama sen yinede kullanma kılavuzunu incele

M: Manuel Mod (Diyafram, Enstantane,... ayarlarını istediğin gibi ayarlayabilirsin bu modda)

A: Diyafram Öncelikli Mod ( Diyaframı sen ayarlarsın uygun olan enstantaneyi makine kendi ayarlar )

S: Enstantane Öncelikli Mod ( Enstantaneyi sen ayarlarsın makina uygun diyaframı kendi seçer)

P: Program Modu (Makina Diyaframı ve enstantaneyi otomatik ayarlar sana sadece denklanşöre basmak kalır. Pozlama telafisi, iso ayarı gibi kontrolleri değiştirebilirsin )

Scene: Sahne Modu (Tam otomatik moddur ne çekmek istiyorsan sahne modundan ayarlar ve denklanşöre basarsın örneğin; Manzara modu veya portre modu)

Umarım açıklayıcı olmuştur...İyi günlerde kullanmanız dileğiyle

Tarih: 15 Ağustos 2008, 19:40 - İp: 85.***.**1.99
crook
crook (üye)
Aydın / Reklam Fotoğrafçısı

çook sağloun üstadlar indirmeye başladım bile...

Tarih: 16 Ağustos 2008, 13:26 - İp: 81.***.**5.28
  • 1