sevenx
sevenx (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon Kullanan Arkadaşlar

Arkadaşlar öncelikle slm.Elimde şuan nikon d100 var. Ben doğada yerden havalanan bir kuşun resmini çekmek istiyorum.Yani hareketli bir kuşun resmini çekmek istiyorum.Buna göre en uygun mod. ayarlar nedir?Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 27 Kasım 2008, 15:24 - İp: 88.***.**0.65
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

bu sorunun cevabının nikonla ilgisi yok... enstantene hızını arttırman gerekli..

Tarih: 27 Kasım 2008, 20:25 - İp: 88.***.**7.81
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Kuş fotoğrafçılığı kolay birşey değildir.

Öncelikle ekipman sonra arazi bilgisi,emek,tecrübe zaman zaman da eşşeklik(Çamura yatma,kamuflaja yatma,saatlerce bekleme) ister.

Önce kuşları tanıyarak bu işe başlayabilirsiniz.Netfotoğraftaki dökümanları karıştırın.
trakus.org a bakın
kusbank tan kuş kayıtlarını kontrol edin.

Ornitoloji bambaşka bir dünya,kendinizi o dünyaya kabul ettirmeli,kuşları anlamalısınız.

Ondan sonra ise güzel bir lense ihtiyacınız olacak(en az 300mm den başlayan),kuşlara yaklaşmak çok önemli.Çünkü lens ne kadar uzun olursa olsun yaklaşmak kuş ile ilgili detayları alabilmeniz için şart

Tarih: 27 Kasım 2008, 22:18 - İp: 78.***.**6.40
sevenx
sevenx (üye)

Sevgili mavi_izci bilgiler için teşekkürler. Fotoğrafını Çekeceğim kuşu çok iyi tanıyorum.Bu zaman akadar defalarca karşılaştım) Elim de nikon d100 üdtünde de24-85 mm objektifi var. Çekeceğim kuşa 10-15 metre kadar yaklaşabiliyorum.Zaten o kendini saklıyo siz yaklaştığınızda par par diye havalanıp kalkıyo ben bu kuşun bu ani hareketini yakalamk istiyorum. Bunun için makinada kullanılması gerekn en uygun değerler nedir acaba.Selamlar..

Tarih: 28 Kasım 2008, 09:09 - İp: 88.***.**8.249
sevenx
sevenx (üye)

Çekmek istediğim kuş. İsmi orman çulluğu ülkemizde ekimle şuabat ayları arasında bulunuyo.Göçmen kuş.

http://img291.imageshack.us/my.php?image=culluk39cj5.jpg

#sevenx' tarafından 28.11.2008 09:19:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2008, 09:18 - İp: 88.***.**8.249
  • 1