oceanssoul
oceanssoul (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D90 Videoda ’donma’ Sorunu

Selam arkadaşlar...
Fotoğraf çekmeye yeni yeni alıştığım şu günlerde, çekmiş olduğum her yeni fotoğrafla bir kazanım daha ekliyorum tecrübelerime. Karıştırıp, kurcalamayla geçen günlerim semeresini vermeye başladı her geçen gün D90ıma daha da ısınıyorum.
Makinam, ben ve çektiğim fotoğraflar hakkındaki kısa bir girizgahtan sonra geçenlerde karşılaştığım sorunu paylaşmak istiyorum.
Acaba video çekimi nasıl? derken, birkaç deneme çekim yaptım ve çektiklerimi makinamda izledim. Görüntüyü d90ın kendi ekranında izlerken bir sorunla karşılaşmadım gayet normaldi. Ancak bilgisayara attıktan sonra izlediğimde, görüntüde donmaların, atlamaların olduğunu farkettim. Çektiğim videolardan olduğunu düşünerek birkaç deneme daha çekip onları da pc ye attım ama ne yazık ki pcde izlerken "donma" meydana geliyordu. Sorunun herne kadar makinamdan (d90) kaynaklanmadığını düşünsem de (çünkü d90 da izlerken hiç sorun olmuyor) siz deneyimli arkadaşların fikirlerini almak icab etti. Saygılar...

Not: Konuyu aradım ama bulamadım, eğer aynı sorunu anlatan konu varsa şimdiden affola.

Tarih: 28 Aralık 2010, 14:41 - İp: 78.***.**5.169
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bilgisayar konfigurasyonu yeterli olmayabilir

yada video codecleriniz ve oynatıcınız guncel degilir.

Tarih: 28 Aralık 2010, 15:09 - İp: 217.***.**1.174
  • 1