herosus
herosus (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80 Denklanşör Sorunu

Merhabalar herkese,Nikon D80 kullanıcısıyım,makinemi yaklaşık 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum,ta ki bundan 1 ay öncesine kadar,yeğenimin doğum gününde fotograflarını çekmek istedim fakat bir türlü denklanşör basmadı,ışık sorunundandır belki dedim ama gündüz vakti bile çekmiyor,bazı zamanlarda bassada,10 basmadan sadece 1 tanesini çekiyor,şimdi ise hiç basmıyor,neden kaynaklanmış olabilir,yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 19 Nisan 2010, 16:35 - İp: 78.***.**3.147
muratersan
muratersan (üye)
İstanbul / Meraklı

pillerin doluluk oranı nedir?Yeni bir pille denemekde fayda oldugunu dusunuyorum

Tarih: 22 Nisan 2010, 02:08 - İp: 88.***.**1.23
herosus
herosus (üye)
İstanbul / Amatör

Pilde bir sorun yok,herdaim fulldür,işin içinden çıkamayınca bende Sirkecideki Nikon servisine bıraktım,daha sonra beni aradılar,makinenizde birşey yok ,şakır şakır çalışıyor ,denklanşörde gayet güzel basıyor dediler,nasıl olur dedim,sonra ki söyledikleri şey mantıklı geldi,objektifinizde sorun olabilir,odaklama yapmıyorsa tetik basmayabilir dediler,şimdi objektifi de götüreceğim,bakalım sorun objektiftenmi?

Tarih: 22 Nisan 2010, 23:19 - İp: 85.***.**3.97
skaya35
skaya35 (üye)
İzmir / Amatör

Merhabalar efendim bende de aynı makina var tahminim lens üzerindeki af motoru sorun yapmıs olabilir zira ben sesini hiç begenmiyorum .... cızt cızt
İnsallah büyük bir sorun yoktur...

Tarih: 27 Nisan 2010, 01:45 - İp: 78.***.**1.196
  • 1