demon
demon (üye)
Ankara / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon D70 Ve Backfocus

Himm,

Cihazda tatsIz bir durum vuku buldu nette arastIrma yapInca bu sorunun sadece bende degil butun dunyada d70 kullanan kisilerdede oldugunu gordum.Backfocus denen auto focus sIrasInda istediginiz alanIn dIsInda bir focus range olusmasIndan kaynakli bir durum.Allahtan TR dan garantili almIsIm hemen aldIgIm Sanfo ya goturdum ve durumu anlattIm sagolsunlar hemen ilgilendiler.Hafta ici bir ara ugrayIp makinayI teslim edicem o hafta icinde kalibrasyon yapIlIp tekrar bana teslim edilecekmis.BakalIm gelismeleri yazarIm.

Madem basladIk D70 den sevmedigim ozelliklerinide yazayIm almak isteyenler bilerek alsInlar.Cihaz cidden super aslInda ama alIsma ve neye ne tepki verdigini gormek zaman alIyor.Neyse Auto White Balance bence kotu cekmeden once ben hem kendim Preset -> Measure ile yonlendiriyorum.Good ve No Good diyerek sizi yonlendiriyor Cok daha gercek renkleri elde ediyorsunuz.Auto Focus Asist lamp araba farI gibi olmus direkt off yaptim millet kullandIgImda oha felan oluyor cok rahatsIz ediyormus.Neyse bunun dIsInda ISO degerlerini viewfinder da goremiyorsunuz cidden ihtiyacInI hissediyorsunuz sitelerde moire uzerine cok gidilmis ben sahsen bir sorun yasamadIm bu konuda.Backfocus sanIrIm herkesin derdi bizide buldu bakalIm cozumsuz birsey degil tabiki.Ha birde bu aleti bas cek olarak kullanacaksanIz almayIn gidin canon s400 felan alIn yada sony 717 alIn v1 alIn bunu almayIn.Buffer super bence yazma hIzI okuma hIzI muthis burst modda fine ve large olarak 46 kareyi ard arda buffer sismeden cekebiliyorum.

D70 ile ilgili sorusu olan arkadaslara yardImcI olabilirim.

Tarih: 10 Mayıs 2004, 16:36 - İp: yok
cunuvar
cunuvar (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Ben amatör birisi olarak,şu anda Nikon F80 kullanıyorum,elimdeki Af lenslerinde  uyumlu olarak kullanılabileceği D70 i U.S.A dan getirteceğim,yanlız bir endişem şu an siz hangi lensle kullandığınızı bilmiyorum,ama gerçek açıyı bulabilmek için DSLR lerde açı çarpı 1.6 olduğunu biliyorum,bu yüzden üzerinde DX uyumlu satılan 17-55 lensi nasıl acaba? Şu an bende 28-105 ve 50 mm lens var,bunlar yeterli olurmu acaba?

Tarih: 11 Mayıs 2004, 21:33 - İp: yok
  • 1