godgave
godgave (üye)
Eskişehir / Amatör

Nikon D5100 Çoklu Çekim

Merhabalar;
Uzun araştırmalar sonucunda nikon d5100 almaya karar verdim ve aldım kitapçığını baştan sona okudum beceremediğim birşey kaldı: çoklu çekim
Anladığım kadarıyla çoklu çekim denilen şey örnek vermek gerekirse insan yürürken fotoğrafını çekiyor ve her attığı adımı aynı kareye yerleştiriyor? öyle değilse nedir çoklu çekim. Öyleyse bunu nasıl yapabileceğimi anlatabilirmisiniz adım adım teşekkürler.

Tarih: 1 Haziran 2012, 17:58 - İp: 78.***.**6.234
hellyeah
hellyeah (üye)
Giresun / Amatör

Çoklu çekim fotoğraf makinasının modeline göre değişen, deklanşöre basılı tutulduğunda saniyede 4,6,8 kare gibi çekim yapabileceğimiz çekim türüdür. Elde edilen görüntünün hepsi aynı karede toplanmaz aksine birbirinden bağımsız fotoğraf karelerinden oluşur.

Tarih: 1 Haziran 2012, 20:55 - İp: 78.***.**3.159
abdullah_03
abdullah_03 (üye)
Afyonkarahisar / Doğa Fotoğrafçısı

Deklanşör tuşunun üstündeki klips şeklindeki tuşdan çoklu çekim moduna geçip deklanşöre basılı tuttugunuz zaman çoklu çekim başlar.

Tarih: 2 Haziran 2012, 01:50 - İp: 85.***.**8.130
alionur54
alionur54 (üye)
Kocaeli / Amatör

spor moduna aldığınızda ya da auto modu dışında bir ayardayken i tuşuna basıp deklanşör moduna girip sürekli yi seçtiğinizde çoklu çekim yapabilirsiniz tabi bunun için hafıza kartınızın çok yavaş olmaması gerekir raw formatı ve çekimdeki yüksek iso değerleri çekim hızını düşürüp seri çekimin tıkanmasına yol açar

Tarih: 3 Haziran 2012, 01:27 - İp: 85.***.**7.158
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

Sizin söylediğiniz multiple exposure. Menüden bulabilirsiniz. İnternette arattığınızda karşınıza bir sürü sonuç çıkar.

Tarih: 6 Haziran 2012, 13:16 - İp: 95.***.**5.153
  • 1