necdet__
necdet__ (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5000

Amerikadan aldığım makinemi usb kablosuyla bilgisayara bağlıyorum fakat algılamıyor. Programı güncelledim yine fayda göremedim. Ne yapmalıyım ?Yardımcı olursanız çok sevinirim

Tarih: 28 Ekim 2010, 18:04 - İp: 78.***.**6.131
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Siz anladığım kadarıyla çektiğiniz fotografları bilgisayara yüklemek istiyorsunuz.
Önce Makinanın bilgisayara tanıtımına yarayan CD si olması gerek ambalajın içinde.
CD yi kullanarak makinayı bilgisayara tanıtmanız gerek.
Bunun teknik ayrıntılarını gençler bilir herhalde. Bu konuda size yardımcı olurlar...
Ayrıca;
Kabloyla uğraşmayın. Eğer bilgisayarınız müsaitse makinadaki hafıza kartını çıkarın doğrudan bilgisayara (eğer hafıza kartı yuvası varsa tabi. Benimkinde var. Ordan biliyorum) hafıza kartı yuvasına sokun. sonrası kolay...

Tarih: 28 Ekim 2010, 18:57 - İp: 217.***.**0.67
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

aslında programı kurmaya gerek yok cd'den. canon sony ve fuji'de böyle nikonda farklı uygulama varsa bilemem. ancak benim fujimde böyle bir sorun vardı kesinlikle makinayı görmüyordu, servisi aradım usb girişinde problem vardır servise verdiğinize değmez dediler. hafıza kartını kart okuyucu vasıtasıyla bilgisayara bağlayarak kullanıyordum, benzer birşey olabilir. ANCAK, belki usb driver vardır ayrıca cd içinde onu yüklemeniz de gerekiyor olabilir.

Tarih: 28 Ekim 2010, 20:50 - İp: 92.***.**6.192
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

hocam canonlarda da cd olayına gerek kalmıyor.usb kablasunu taktıktan sonra makinenizi açmanız gerekiyor.sakın yanlış anlamayın beni ufak ve basit birşey ama insanlık hali olabiliyor.aklıma başka da birşey gelmiyor açıkcası...

Tarih: 29 Ekim 2010, 03:16 - İp: 78.***.**1.208
centipede
centipede (üye)
Bayburt / Amatör

hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz.
eğer xp kullanıyorsanız donanımınızı yani foto makinanızı otomatik tanımayabilir.
ama vin7 kullanıyorsanız otomatik olarak donanım bulacaktır.
ama öncesinde birlikte verilen driver cd sini bilgisayara takar ve donanım olarak tanıtıp içinde yüklü olan proğrafmları bilgisayarınıza aktarırsanız daha iyi olur.
yine sonrasında aktarma kablosu sorunlu olabilir..
donanımınızın tanıması açısından bilgisayara foto makinanızı taktığınızda aç-kapat düğmesi açık konuma getirilmelidir.
hala bu yaptıklarınızdan sonra makinanızı tanıtamıyorsanız arıza var olarak görülebilir.
ancak en yakınınızdaki bir fotoğraf südütyosuna gidiniz.
en azından onlar makinanın bilgisayar bağlanması konusunda uzman olduklarından size faydası olabilir.
ne yaptınız ettiniz hala makinayı tanıtamıyorsanız varsın olsun öyle kalsın.. makinanın hafıza kartını başka bir ek okuyucu almak suretiyle çektiklerinizi bilgisayar aktarırsınız.
ehil olmayanlara sakın makinanızı kurcalatmayın.
bencede onarım gerektirecek bir husus değil....

Tarih: 29 Ekim 2010, 16:16 - İp: 88.***.**7.188
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Amerikadan birde tum kart okuyucu yuvalarina sahip laptop alsaydin cok faydali olurdu.Ben inan kablo falan kullanmiyorum artik.Hem hantallik hemde yavas is.Digital fotografcilikta is bir makinayi almaklada bitmiyor artik.Iyi bir PC,iyi bir hafiza karti,iyi bir ekran,iyi bir RAW isleme programi ve iyi bir yazici bence bu hobide tamamlayici unsurlardir...Isin icine ne kadar girer isen bu saydigim maddelerinde gerekli oldugunu o kadar anlayacaksin...

Tarih: 29 Ekim 2010, 18:22 - İp: 221.***.**6.23
emreaydin69
emreaydin69 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Bence makinayı bilgisayara bağlamanıza hiç gerek yok. Özellik bilgisayara bağlarken şarzın az olmaması gerekiyor. Kullanma kılavuzundada okumuşsunuzdur eğer bağıyken fotoğraf aktarılırken kapanırsa çeşitli hasarlara yol açabiliyor.
Bende Yozkan88 arkadaşın dediği gibi kart okuyucuyla aktarıyorum. Son çıkan okuyucalar cok hızlı ve bence çok daha rahat tavsiye ederim....

Tarih: 19 Kasım 2010, 18:26 - İp: 178.***.**7.57
  • 1