hotak
hotak (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D3x Ayna Temizliği

Bana yardımcı olabilecek biri varmı??? Servise götürmeden önce tek bir noktaydı sol üst köşede servise gitti tabi içeri bizi sokmadılar sanırım komtrosörle hava tuttu ve temizledim tamam deyip geri verdi.Sonrasında stüdyoma gelip deneme çekimi yaptığımda sol üst köşede 3yada 4 tane olduğunu gördüm ve servise götürmek istemiyorum aradığımda ben temizledim verdim sizede gösterdim diyor

Tarih: 11 Temmuz 2011, 13:49 - İp: 88.***.**7.3
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Sensörde değilde sadece aynadaysa bence hiçbir sakıncası yok öylece kalsın derim.

Temizlemek isterseniz sizde hava üfürün veya dikkatlice ayna üzerini silin ayna söz konusu olduğu için bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 14:47 - İp: 88.***.**3.133
hotak
hotak (üye)

Ayna değil sensörde yanlış yazmışım sensözrü açtım üflettim ama hala orda duruyor....

Tarih: 11 Temmuz 2011, 15:34 - İp: 88.***.**7.3
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

D3x gibi bir makinada ben sensörle uğraşmaya cesaret etmezdim.

Hangi servise götürdünüz bilmiyorum ama Nikon'un yetkili servisinde temizletebilirsiniz.

Eğer daha önceden oraya götürdüyseniz ve yeniden götürmek istemiyorsanız özel bir serviste temizletebilirsiniz.

Servise götürmeden çözeyim diyorsanız sensör temizleme kitleri var onlardan alıp kendiniz temizleyebilirsiniz ama yazdığım gibi D3x'de sensöre dokunmaya ben cesaret etmezdim.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 15:47 - İp: 88.***.**3.133
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ful frame sensör temizleme kiti al bastırmadan yumuşak ve çabuk hareketlerle temizlersin... hava çekmeli kite gerek yok ıslak çubuklardan al bence non fulframe temizlik kiti alsanda olur zaten tek seferde hiçbiri tam çıkarmıyor 3-4 sefer ıslak çubuklahemen arkasından kurulama çubuğuyla kurumadan hızlıca geçmen gerekiyor kurursa leke yapıyor 2-3 kez daha denemen gerekiyor.. çok zor bir iş değil fakat dikkatli yapılması gereken bir iş... zaten temizlediği sensör değil ön,ndeki koruyucu cam bölüm...

Tarih: 11 Temmuz 2011, 20:02 - İp: 88.***.**4.72
hotak
hotak (üye)

Şimdilik photoshopta temizlemeye devam edeceğim tam sezon ortasında servise göndermek istemiyorum zaten 2 haftamız kaldı ramazanda istanbul servise gönderirim büyük ihtimal.Önceki gönderdiğim servis izmir deydi. Nikon kendi servisi özel servis değil....

Tarih: 13 Temmuz 2011, 13:28 - İp: 88.***.**6.235
acikos
acikos (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam Han,3.kat no 19...
Sadık usta...
Güvenebilirsiniz.

Tarih: 13 Temmuz 2011, 18:11 - İp: 88.***.**6.179
  • 1