kertici
kertici (üye)
Bolu / Amatör

Nikon D3100 İle Video Çekme

Nikon d3100 ile video çekmeyi bilen ve bana tarif edebilecek varsa minnettar olurum.
Teşekkürler.

Tarih: 3 Nisan 2011, 21:21 - İp: 85.***.**7.154
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

lv(liveview) yazar bir tuş var sağa çekip bıraktığınız zaman ekrandan fotoğraf çekebiliyorsunuz işte o tuşun ortasında kırmızı bir buton var ona basınca çekiyorsunuz diye biliyorum.

Tarih: 3 Nisan 2011, 21:53 - İp: 88.***.**2.179
kertici
kertici (üye)
Bolu / Amatör

Harikasın.
Çok teşekkür ederim. Şimdi oldu. Özelliklerinde video çekimi var diyor. Ama kullanma kılavuzu o kadar küçükki okunmuyor. Allah ne muradın varsa versin.

Tarih: 3 Nisan 2011, 23:33 - İp: 85.***.**7.154
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Ayrıca ayarlardan Video modunun focus tipimi AF-S yaparsanız video çektiğiniz sürece oto AF yapabiliyor, karanlık ortamlarda çok işe yaramasa da gündüz çekimlerinde yararlı. Her seferinde deklanşöre yarım basmanız gerekmiyor.

Diğer bir bilgi de video çekimi sırasında herhangi bir anda fotoğraf çekmek isterseniz deklanşöre tam basmanız yeterli, video kaydını sonlandırıp fotoğrafınızı çekiyor.

Tarih: 4 Nisan 2011, 16:59 - İp: 62.***.**2.1
kertici
kertici (üye)
Bolu / Amatör

Verilen bilgiler harika.Bilgi paylaştıkça güzeldir. Cevap veren herkese çok teşkkür ederim.

Tarih: 4 Nisan 2011, 19:04 - İp: 85.***.**7.154
bayhax
bayhax (üye)
İzmir / Amatör

Merhabalar bende yeni aldım d3100 makinamı video kısmında sıkıntı yaşıyorum,çekime başladığımda bulanıklık var otomatik netlemiyor tam olarak ayarları ne olmalı ?

Tarih: 6 Nisan 2013, 16:14 - İp: 88.***.**9.57
  • 1