trdusseldorf
trdusseldorf (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D2xs İcin Versiyon Yüklemek

programi indirdim fakat versiyonu yükleyemiyorum yukleyen arkadaslar varsa detayli bir sekilde bilgilendirirseniz sevinirim tesekkürler

Tarih: 21 Ağustos 2012, 15:55 - İp: 87.***.**5.155
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D2Xs için Nikon sitesinde resmi olarak yayınlanan firmware var mı? Benim bildiğim kadarıyla bu model için öyle bir şey yok.

Siz o dosyayı nerden indirdiniz, güvenilir bir kaynak olduğundan emin misiniz?

Tarih: 22 Ağustos 2012, 13:28 - İp: 46.***.**3.230
trdusseldorf
trdusseldorf (üye)

nikon sayfasindan indirdim fakat nikon d2x icin

Tarih: 22 Ağustos 2012, 14:15 - İp: 93.***.**9.189
trdusseldorf
trdusseldorf (üye)

http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/14083/~/d2x---2.0-firmware-update ayni siteden bir arkadasimiz vermisti ama bilmiyorum

Tarih: 22 Ağustos 2012, 14:21 - İp: 93.***.**9.189
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bakın, sizin makina modeliniz D2Xs. İndirdiğiniz yazılım ise D2X için geçerli.

Firmware update basit bir program yükleme olayı değildir, olmazsa silerim, geri alırım gibi bir yazılım türü değildir. Eğer birebir uyuşmayan bir yazılımı makinanıza yüklemeye kalkarsanız makinanızı kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Yani D2X için yazılmış bir firmwareyi D2Xs için kullanmak isterseniz başka sorunlara yol açabilirsiniz.

Özetle, D2Xs için yeni bir firmware yazılımı geliştirilmemiştir, bundan dolayı makinanız mevcut firmware ile dünyadaki diger D2Xs'ler gibi çalışmaya devam edecektir. Bunu yenilemeye ihtiyacınız yoktur, çünkü yenisi bir versiyonu yoktur. Eğer bir sıkıntı olsaydı Nikon mühendisleri gerekli güncellemeyi yapıp yeni bir firmware yazılımını sitelerinden duyururlardı.

Tarih: 22 Ağustos 2012, 16:30 - İp: 46.***.**3.230
trdusseldorf
trdusseldorf (üye)

tesekkür ederim kamera54 bilgileriniz icin evet bencede son derece haklisiniz

Tarih: 23 Ağustos 2012, 12:23 - İp: 93.***.**7.180
  • 1