cesmeli
cesmeli (üye)
İzmir / Amatör

Nikon D2h Galiba Alıyorum..

Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır fotoğraf olayı ile amotor olarak ugraşıyorum d70s alıcak tım ama 2. el cok temiz bir nikon d2h buldum makına 8 aylık ve cok temız toplam 10000- 15000 arası foto çekilmiş ve garantisi hala devam ediyor karacasulu garantılı ve bir fotoğrafço arkadaşta garantı edıyor makına cok temızmıiş yarın makınayı gostermek ıcın yanıma gelıcek bu makına sizce nasıl ?

makınada nelere dıkkat etmeleıyım nelerı kontrol etmelıyım ?

acemi oldugum ıcın bılgım az nelere bakmam gerekıyor ayrıca makınanın yanında 24-85 2.8 diyafram objektif ile 70-300 tele objektif satın alıoyorum bunları izmirden buldum objektifleri sıfır alıyorum benım asıl merakım makına ıle ılgılı ben bu makına ıle guzel portre manzara cekımlerı yapabılırmıyım ?

en onemlıisi ben çeşmede yasıyorum ve bu sene dunya sörf şampiyonası var ben sureklı sorf fotoğrafları çekicem zaten bu makınayı alma ısteme nedenımde bu ama bunun yanında guzel bıkınılı hatunlar, portreler ve manzara resımlerıde cekıcem ..

Bu işi gönül verdim tüm öneri ve destek ile fikirlerinizi bekliyorum..

cvp yazan arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler

saygılar...

Tarih: 31 Ocak 2006, 11:34 - İp: yok
cesmeli
cesmeli (üye)
İzmir / Amatör

ayrıca arkadaşlar makınaya d2hs programı yuklenmiş ve makina çok temiz.. s yazılımı ile daha net derinlik falan sağlanıyormuş... bunuda belirteyim dedim...

çok heyecanlıyım inanın 2 gundur uyuyamıyorum bu parayı çok zor biriktirdim cunku ...

bu arada makinayı 2200$ a satın alıcam...

Tarih: 31 Ocak 2006, 11:35 - İp: 85.***.**1.238
msolaks
msolaks (üye)
Ankara / Amatör

selamlar

hevesini kırmak istemiyorum ama zor biriktirdim dediğin paranı son sahibi olacağın bir makina için harcamak istemiyorsan çok daha ucuza işini görecek bir D70 + İYİ objektifler alarak harcayabilirsin bence. D2H iyi bir gövde olmasına rağmen bazı problemler çıkardığını duymuştum. hatta Nikon makinanın fiyatını bir çekince bende ilgilenmiştim ama ağırlık ve megapixel makinayı satarken insanların en çok baktıkları konuların başında geliyor.bunu da göz önünde bulundur bence.

Tarih: 31 Ocak 2006, 13:27 - İp: 213.***.**8.2
cesmeli
cesmeli (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar 2 gundur burada bu msg ve sadece bu kadar arkadaş mı yanıtladı forum adına gerçekten çok uzuldum...

Tarih: 1 Şubat 2006, 10:02 - İp: 85.***.**8.172
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

sevgili cesmeli,ben 2 gündür İzmir'den Engin isimli bir arkadaşa telefon yoluyla yardımcı oluyorum ve sen olduğunu düşündüğümden ayrıca buraya cevap yazmadım.eğer konuştuğum kişi sen değilsen sana da seve seve yardımcı olurum.Engin değil isen lütfen bana ulaş.hoşçakal

Tarih: 1 Şubat 2006, 14:51 - İp: 81.***.**2.142
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba cesmeli, belki makineni aldın, belki geç bir cevap olacak, ancak sitemkar sözlerine istinaden yazmaya karar verdim. (çünkü başlığını yeni farkettim)
Öncelikle bu işte acemi olduğundan yola çıkarak, bu doğrultuda yazmak istiyorum. Karar verdiğin makine biraz eski bir model(2003) olmakla beraber, oldukça ileri seviye, profesyonel, iyi bir makina. Ancak , bence iki hendikapı var bu makinenin: 1. 4mp oluşu(ki bu aslında ortalama çekimler için yeterli sayılabilir) 2. Cüssesi ve ağırlığı. Cihazın objektifsiz ve pilsiz ağırlığı 1 kg'ın üzerinde...
"en onemlıisi ben çeşmede yasıyorum ve bu sene dunya sörf şampiyonası var ben sureklı sorf fotoğrafları çekicem zaten bu makınayı alma ısteme nedenımde bu ama bunun yanında guzel bıkınılı hatunlar, portreler ve manzara resımlerıde cekıcem .." sözlerine bakılırsa, bence amacına göre de çok fazla bir makina. Çeşme'nin rüzgar ve kumundan makineyi koruman da ayrı bir dert olacak diye düşünüyorum. (Yani, zoomlu, iyi bir DSLR-like daha mı uygun acaba?) O sıcakta sürekli 2-3 kg yük taşımayı göze alman gerektiğini unutma. Bu nedenle msolaks arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum, seçim mutlaka DSLR olacaksa, ben bu makineyi almaktansa sıfır D70, 70S veya 50 modellerinden birine yönelirdim. Nasıl olsa objektifleri de sıfır alınacak...
Bunun yanı sıra eklemek isterim, belki biliyorsun, belki bilmiyorsun, DSLR makineler mekanik parçalar içerirler ve bu parçaların ne yazık ki belli bir çekim ömürleri var. Belli bir süre sonra tamir veya ayar gerektirmektedirler.Yine bu forumda tartışılmıştı, insanların 5-10 yıllık makinelerini "sadece 3-5 fotoğraf çekildi" diye pazarladıkları. Makinenin "gerçekten" kaç fotoğraf çektiğini bilmene imkan yok, dolayısıyla satıcının sözlerine rağbet etmek zorundasın. Ancak yine de bodyde bakacağın en önemli şey, sensör ve aynanın tozsuz ve çiziksiz olması. Tabii bunu bir acemi olarak, ne kadar yapabilirsin bilemem.
Kısacası msolaks gibi, ben de hevesini kırmak istemezdim, ancak fikirlerim bunlar. Yine de, her ne karar verirsen ver, yeni makinen şimdiden hayırlı olsun...

Tarih: 2 Şubat 2006, 15:37 - İp: 81.***.**5.252
  • 1