erciyesyolu38
erciyesyolu38 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D2h'de Işık Patlaması

Merhaba arkadaşlar,
İşim gazetecilik , daha açıkçası spor fotoğrafçılığı... Bu nedenle seri makineler kullanmam gerek. Canon EOS 1 D ile Nikon D2H makineler işimi görüyor. Ancak, yeni elime geçen Nikon D2H'de P S M A hangi moda getiriszem getireyim ışık patlamasını yani aşırı pozlanmayı önleyemiyorum.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?
Ne yapmamı önerirsiniz ?
Şimdiden teşekkürler.
zirveci38

Tarih: 2 Nisan 2016, 01:54 - İp: 78.***.**5.188
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

bu işten para kazanan biri olarak 'imkan varsa' ben ce de miyadı dolmuş makineleri değiştirmelisiniz. gün gelir ulusal değil ulusalarası değerde bir kare çekersiniz o zaman keşke elimde daha iyisi olsaydı dersiniz..

şu anda nikon giriş seviyesi d3200 bile o makineden daha iyi görüntü oluşturur.. dinamik aralık iso renk derinliği açısından çok çok üstündür..

size işinizi öğretecek değilim, ya da maddi imkanlar nedir bilemiyorum ama bu gün ben olsam dx de d7100 veya fx de d610 almaya bakardım.. daha hızlı netleme daha çok af noktası 3200 isoda temiz foto.. bunlar ben gibi amatöre lazımsa siz gibi profesyonle haydi haydi lazım.. güncel lensler mesela nikon 24-85 vr kit lensi bile jilet gibi dir keza dx de 18-105 ve 18-140 lensler de öyleler..

yani güncel ekipmanları takip eden kullanan biri olarak bütçe imkanları dahilinde size bunlardan birini öneririm..

selamlar

Tarih: 7 Nisan 2016, 09:38 - İp: 85.***.**1.207
erciyesyolu38
erciyesyolu38 (üye)
İstanbul / Amatör

kesim00'a :
Görüşlerinize katılmamak elde değil... Ancak artık benim gibi yaşını-başını almış, 70'ine merdiven dayamış birine de ancak D2H gibi Canon EOS 1 D gibi eskiler yakışır (!)
Bu işin şakası... Hani derler ya : "Alet işler, el övünür..." diye ?
Elbette yeni makineler çok daha ileri düzeyde.Ama benim işimde hız önemli. Spor fotoğrafçılığında çoğu yeni makine D2H'min yanında inanın yaya kalıyor.
Nikon D2H makinemin aşırı pozlanma olayını çözdüm ya, bu benim için önemli bir sorundu...İlgilenen tüm dostlarıma teşekkürler.
Sizlere kolaylıklar diliyorum.
Sonsuz selamlar.

Tarih: 7 Nisan 2016, 11:58 - İp: 78.***.**0.237