chuckys_world
chuckys_world (üye)
Kocaeli / Amatör

Nikon D200

Öncelikle Merhabalar ,

Bu forumda ve fotoğrafçılık'da çok yeniyim...Benim 5 yıllık hayalim olan makine D90 idi fakat D200 aldım.Fotoğrafçılık terimleri , alan derinliği , kadraj , enstantane vb. gibi şeyler hakkında bir bilgim yok.Dediğim gibi yeniyim. Makinemle bazen çok güzel şeyler çekiyorum , yakalıyorum. Ama çoğu zaman ayarlarla ilgili çileden çıkıyorum. Özellikle gece çekimlerinde. Arkadaşlarımdaki diğer makinelere bakıyorum ve gayet güzel heryerde hiç ayar yapmadan çekiyorlar...Biliyorum yeni başlayan bir insan için D200 çok komplike bir makine. ama elden çıkarma veya değiştirme gibi bir şansım yok.Bunun için bana yararlı bilgiler verebilecek biri varmı ? Hatta ihtiyacım olduğunda soru sorabileceğim birileri ?

Şimdiden çok teşekkürler.

Tarih: 18 Ocak 2012, 02:03 - İp: 88.***.**7.55
sekorkmaz
sekorkmaz (üye)
Antalya / Amatör

birincisi d90 bile 5 yıllık değil benim bildiğim 2008 de çıktı
ikincisi şöyle denir amatörler makineyi profesyoneller ışığı konuşur derler yani uygun ışık koşullarında cep telefonuyla bile iyi çekimler yapılabilir
üçüncü ve en önemlisi kesinlikle bir kursa katılın
mesela gece çekiminde uzun enstantane kullanmak için tripod kullanmalısınız bu ve benzerlerini ve makineyi bu kursta öğrenebilirsiniz
ışığınız bol olsun.....

Tarih: 18 Ocak 2012, 09:23 - İp: 88.***.**7.213
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yanlış bir alışveriş yapmıssınız. keşke almadan once sorsadınız veya cmos sensorlu d90 alsaydınız.

neyse olan olmuş ve geri verme sansınız yoksa makinenizi tanımaya baslamalısınız.
forumda fotografcılıkla ilgili hemen her bilgi kırıntısına ulasabilirsiniz. bunun için iyi bir arastırma ve sabır gerekiyo tabi, sonrasında da pratik yapmak. bunu da yapamayacaksanız zaten neden bu işe bulaşasınız
elinizdeki makine doneminin en iyi makinelerinden, yani elinizdeki makine ile yapılamayacak şey yok.

Tarih: 18 Ocak 2012, 10:40 - İp: 78.***.**7.70
  • 1