ice_s
ice_s (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D100

merhabalar.Nikon d100 ile ilgili bi sorunumu size açmak istiyorum.İlgilenenlere şimdiden teşekkürler..hayırlı işler..Sorunum şu stüdyo da çektiğim fotoğraflarda Siyah lekeler yaratmakta buda bizim içiin büyük sıkıntı böyle bi sorun daha önce yaşayan varsa çözümünü paylaşırsa çok mutlu olurum herkese bol kazançlı iyi günler dilerim.

Tarih: 6 Temmuz 2007, 00:40 - İp: 88.***.**5.141
denizkirik
denizkirik (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende de aynı sorun yaşanıyordu büyüklerimden aldıgım cevabı aynen sana ileteyim. objektif ve denklanşör ömrü diyolar. bilmem kaç bintaneden sonrada perdede sorun olacak bişeymiş. ben su anda elçiyim baya bi önce yazılmış ama bende cevaplim dedim. sende saol. hayırlı işler...

Tarih: 6 Temmuz 2007, 14:29 - İp: 85.***.**4.66
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sensör temizliği yaptınız veya yaptırdınızmı..

Tarih: 6 Temmuz 2007, 19:45 - İp: 85.***.**0.13
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bizdede aynı sorun oldu...malesef servisine gitmesi gerekiyor.gerci biz hala gönderemedik ama..sensör temizligi yapılması gerekiyor..

Tarih: 6 Temmuz 2007, 20:54 - İp: 88.***.**4.218
ice_s
ice_s (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

ilginiz için çok teşekkür ederim...bende objektiften olabileceğini düşündüm ama başka objektif ile de aynı sorun yaşadım...Eğer sorun sensör ise temizliğini servis mi yapar sadece...Şunun için soruyorum canon da sensor cleaning var ama d100 de göremedim bi yöntemi var mıdır_? yoksa makinanın ömrü mü gitti

Tarih: 10 Temmuz 2007, 13:20 - İp: 81.***.**4.160
sanfo uyar
sanfo uyar (üye)
Ankara / Firma

sensor temızlıgı yaptırmanız gerekıyor.servısı istanbulda teleoptık.

Tarih: 10 Temmuz 2007, 16:52 - İp: 85.***.**8.11
  • 1