lolo1
lolo1 (üye)
Ankara / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon D 100

d100 gsm mönüsünde anti mirror-shock diye bir kısım var.bu ne işe yarar?cevaplar için şimdiden teşekkürler

Tarih: 23 Nisan 2005, 17:32 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

MERHABALAR

BU ÖZELLİK AYNADAN KAYNAKLANABİLECEK KÜÇÜK SARSINTILARI ENGELLEMEYE YARIYOR.DİKKAT EDERSENİZ
POZLAMA AYNANIN TAM OLARAK KALKMASINDAN SONRA GERÇEKLEŞECEKTİR.

WWW.OZGURFOTOTEKNİK.COM

Tarih: 23 Nisan 2005, 17:44 - İp: yok
lolo1
lolo1 (üye)
Ankara / Reklam Fotoğrafçısı

özgür foto çok teşekkürler.özellikle Nikonculara yardımlarınızı
ilgiyle takip ediyorum.fakat son zamanlarda sizi nadir görüyoruz forumda.
bir sorum daha olacak.makinemin ccd sini M modunda Bulb'a alarak temizliyorum,arkadaşlar tehlikeli diyorlar.doğrumudur ?
korktuğumdan mıdır nedir düzgün temizleyemiyorum.bu konuda ki fikirlerinizi merak ediyorum.şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 30 Nisan 2005, 09:47 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

MERHABALAR
ARKADAŞLARINIZ DOĞRU SÖYLEMİŞ.MAKİNEYİ BULB A ALIP CCD TEMİZLİĞİ YAPMAK RİSKLİDİR.ÇÜNKÜ BİR YANDAN PARMAĞINIZI DEKLANŞÖR ÜZERİNDE TUTUP BİR YANDAN CCD İLE UĞRAŞMANIZ TEHLİKE YARATIR.PARMAĞINIZI BİR ANLIK KALDIRMANIZ HALİNDE MAKİNENİN PERDESİ ZARAR GÖRECEKTİR ( KIRILABİLİR VS... ) BU İŞİ KENDİNİZ YAPACAK İSENİZ MUTLAKA AC ADAPTÖRÜNÜ ( EH-5 ) ALMALISINIZ.

Tarih: 30 Nisan 2005, 13:25 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

MERHABALAR
ARKADAŞLARINIZ DOĞRU SÖYLEMİŞ.MAKİNEYİ BULB A ALIP CCD TEMİZLİĞİ YAPMAK RİSKLİDİR.ÇÜNKÜ BİR YANDAN PARMAĞINIZI DEKLANŞÖR ÜZERİNDE TUTUP BİR YANDAN CCD İLE UĞRAŞMANIZ TEHLİKE YARATIR.PARMAĞINIZI BİR ANLIK KALDIRMANIZ HALİNDE MAKİNENİN PERDESİ ZARAR GÖRECEKTİR ( KIRILABİLİR VS... ) BU İŞİ KENDİNİZ YAPACAK İSENİZ MUTLAKA AC ADAPTÖRÜNÜ ( EH-5 ) ALMALISINIZ.

Tarih: 30 Nisan 2005, 13:25 - İp: yok
  • 1