tanerkaya23
tanerkaya23 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 5100 Aldım Sorun Yaşıyorum

Arkadaşlar merhaba,öncelikle fotograf hakkında birsey bilmediğimi belirtmek isterim, Amerikadayım d5100 aldım alma amacım tamamen kaliteli fotograflar istemem, Aleti dün aldım, bir arkadaşım canon eos 550d kullanıyor onu önermişti ancak benim aklımda hep nikon vardı ve bu makinede karar kıldım. Makineyi açtım AF yapıyorum netleşiyor çekiyorum fakat çektiğim resimler güzel gözükmüyorlar, sonra canonla çekiyorum resimler cam gibi ama benim makineye gelince sanki sorunlu gibi, deklansore basıyorum geç çekiyor bazen ve resimler net değil bana ne önerirsiniz ? ne yapmam gerekiyor en basitinden, şimdiden cok tesekkür ederim

Tarih: 4 Ağustos 2012, 06:34 - İp: 67.***.**4.241
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

çok genel bir soru "nasıl doktorluk yapabilirim" gibi cevabı tam vermeye kalkılsa bitmez... kısaca fotografçılıkta iso-diyafram-enstantene üçlüsünün birbiriyle bağını ve çalışma prensibini öğrenin ve bu bilgilerinizi makineye aktarabilmek için makinenin kullanım kılavuzunu okuyun...makineniz hayırlı olsun

not= bu süre zarfında bilen birine makinenizi denetirseniz bir hata olup olmadığını söyler

Tarih: 4 Ağustos 2012, 07:40 - İp: 78.***.**2.92
gokhanz
gokhanz (üye)
İstanbul / Amatör

işi bilene danışmak ile burada kaybedeceğiniz zamanı telafi edebilirsiniz.
*fotoğraflar kaliteli değil neye göre - çektiğiniz fotoğraflardan bir örnek koyarak yardım almaya çalışabilirsiniz.!

ama dediğim gibi işi bilenin yanında yer almak ve sorunu çözmek daha iyi olur kanımca.
herşeyden önce makinenin kullanma kılavuzu denen bir eki var ona göz atabilirsiniz.

Tarih: 4 Ağustos 2012, 09:44 - İp: 85.***.**2.51
ozcanaydinoglu
ozcanaydinoglu (üye)
Ankara / Meraklı

canon da otomatik modda, nikonda ayar yapmadan manuel modda çekiyor olabilir misiniz? eğer durum böyleyse appendix'in iso-diyafram-enstantene konusundaki önerilerini dikkate alınız.

Tarih: 4 Ağustos 2012, 17:32 - İp: 85.***.**3.247
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

bence oncelikle fotograf cekim teknikleriyle ilgili birkac kitap edinin ve cekim tekniklerini iso/diyafram/enstantane kombinasyonlarini pozlama olcumlerini kompozisyon altin kesim gibi kavramlari iyice ogrenip sonra bunlari makinenize uygulayabilirsiniz. Bunlara alismak icin okuduklarinizi uygulayarak cok cok cekim yapin ve hatalarinizi gorun

Tarih: 7 Ağustos 2012, 14:55 - İp: 88.***.**4.124
  • 1