dny_z
dny_z (üye)
İzmir / Meraklı

Manual Color Temperature Control?

bu ne demek ? dcresource da incelemeleri okurken bunun eksikliği dezavantaj olarak söylenmiş. ancak ne olduğunu yada hangi makinelerde olduğunu bulamadım.

Tarih: 27 Ekim 2006, 02:00 - İp: 88.***.**0.74
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Ya ilker tam denk getirirsin demiyorum zaten ölçümlemeyi
O yüzden uğraştırır diyorum yaa..

AEB kullanırsın beğendiğini kullanırsın.

Yani açıkçası kendi adıma konuşayım spot olsa kolaylık bence olmazsada bi şekilde ayarlarım raw çeker pozlamayı sonradan değiştirrim. yani olmazsa olmaz bi özellik değil ama uğraştırır diğer durumlarda.

Ama olması tabiki önemli.AMa olmazsa olmaz değil bunu demek istiyorum ohhhh beee..

Tarih: 27 Ekim 2006, 19:56 - İp: 85.***.**3.100
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

furkan ne sinir yapiyorsun be hocam..
sonucta olmasi iyi demek istiyorum ben de..
konumuz zaten ugrasip ugrasmama konusu.. canon'un partial'i ile birlikte ugrasirsin, ama diger turlu olursa ugrasmadan spot olcum alip cekimini yaparsin..
birsey daha ekleyecegim.. bir pozu raw olarak cekince pozlamayi sonradan degistirmek arasinda farklar var.. raw programlari 1 stop'a kadar oynamada hatayi telafi edebiliyorlar.. (buyuk olcude..) ama eger ki senin dedigin gibi 2 stop'luk fark olusursa, iste o zaman raw ile de birsey yapilamaz..

neyse.. sonucta olsaydi ama yok iste.. o yuzden olanindan almak cok daha mantikli gibi..

Tarih: 27 Ekim 2006, 20:28 - İp: 86.***.**0.120
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Yok hocam kızmıyorum yazarken hep sırıtıyorum..

Bende Spot ölçüm olsun isterim ama yapmıyorlar işte belki 30D yi sıkıştırmamak için.

Neyse görüşürüz.

Tarih: 27 Ekim 2006, 20:31 - İp: 85.***.**3.100
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

neyse sonucta koymasinlar valla, bana ne.. insanlar bilerek alsinlar muhim olan..

Tarih: 28 Ekim 2006, 15:11 - İp: 86.***.**0.120