esu37
esu37 (üye)
İstanbul / Meraklı

Makinelerin Üst Değer Ekranı

Makinelerin Üst Değer Ekranı'nınolup olmamasının makinelerin kullanışlıığı açısından çok farkı varmıdır _?

Tarih: 9 Aralık 2009, 15:55 - İp: 78.***.**3.213
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben herzaman tercihimi "BU EKRANLI MAKİNA OLMALI" diye kullanırım.
he olmazsa olmazmıdır?
alışkanlık meselesi. kullanıcıya rahat ve konfor hatta ve hatta hız sağlar. Bence çok gerekli bişeydir. (bence ama) yoksa illa üst ekran olmazsa olmaz değildir.

Tarih: 9 Aralık 2009, 16:01 - İp: 88.***.**0.219
zwenia
zwenia (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de üst ekranın gerekli olmadığı kanısındayım. Bu verileri zaten vizörden ve/veya LCD ekrandan görebiliyorsunuz. Ne gerek var??

Tarih: 9 Aralık 2009, 17:43 - İp: 195.***.**3.186
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Alçak seviyede tripod kullanınca ne gereği var anlarsınız.

Tarih: 9 Aralık 2009, 23:14 - İp: 85.***.**1.201
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hareketli lcd ekranın yaptgı işi yapıyor aslında bir nevi.
olmazsa olmaz degil benim için, zor acılarda, hareketli lcd ve liveview yoksa gerekli olabilir.

Tarih: 10 Aralık 2009, 02:31 - İp: 78.***.**1.11
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Ken Rockwell bu tür ekranları filmli makina zamanından kalma evrim artığı olarak tanımlıyor. Malumunuz filmli makinalarda arka tarafta kapak vardı, dolayısı ile oraya ekran yerleştirmek zordu, üste koydular.

not: istisna olarak en son üretilen filmli makinalar Minolta Maxxum/Dynax 7 ve Canon EOS 300V ve 300X'in ekranları arkadadır

Tarih: 10 Aralık 2009, 03:33 - İp: 88.***.**1.211
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Onu bilmem de hangi marka gidip 10-20 yıl önceki gibi TAMAMEN manuel / elle dönebilir/seçilebilir ISO tekerleği koyarsa , ona ergonomi dizayn ödülünü vereceğim ....

Mansiyon ödülünü de " pozlama telafisi " seçimini yine tamamen eskisi gibi manuel şekilde seçilebilen anahtar koyana ...

Piyano çalar gibi devamlı tuşlara basmaktan + bir parmakla basarken diğer elle tekerlek çevirmekten kurtulduğumuz günler gelecek mi bakalım

Tarih: 10 Aralık 2009, 07:43 - İp: 96.***.**6.106
  • 1