sehat30
sehat30 (üye)
Van / Amatör

Makinamı Objektifmi ?

Arkadaşlar merhaba.
Fotoğrafta yeniyim fotoğrafı severim fotoğraf çekmeyi severim 450d makinam var şimdi daha iyi fotoğraf çekmek için lens mi değişmeli makinamı? Birde bir sorum daha olacak. sizce uygun fiyata böyle her türlü çekimde kullanılabilecek lens tavsiyeniz olurmu bana..

Tarih: 30 Nisan 2011, 22:53 - İp: 85.***.**8.136
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

Daha iyi fotograf cekmek sizle alakali birsey. 18-55 ile harikalar yaratabilirsiniz. Keskinligi, renkleri vs cok iyi olmayabilir. Ama neticede fotograf muhtesem olabilir. National geographic fotograf okulu(4 cd) ve scot kelby dijital fotografcinin el kitabini edinmenizi tavsiye ederim. Pdf de olur.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 11:03 - İp: 78.***.**1.80
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Önceki açtığınız konulara bakınca görüyorum ki, 450D makinenizi Şubat ayında almışsınız. Yine anlıyorum ki yaklaşık 2 -3 aydır güzel fotoğraf çekememişsiniz. Bu durumda makine ya da lensi değiştirmek gerektiğine karar vermişsiniz...

Düşünüyorum, 450D ve kit lens ile ne çekmeye çalıştınız da yetersiz kaldı? Diğer siteleri geçtim, netfotoğrafın galerisinde bile 450D ve 18-55 ile çekilen fotoğrafları inceleseniz bence yetecektir ama, neyse.

Internette bol bol çekim teknikleri, kompozisyon teknikleri ve eğitim programları var. Bol bol okuyun, bol bol fotoğraf çekin, bol bol fotoğraf izleyin. Zamanla güzel fotoğraf çekeceksiniz.

Kolay gelsin.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 13:53 - İp: 217.***.**3.78
sehat30
sehat30 (üye)
Van / Amatör

Çok Teşekkür ediyorum; fakat mesele benim kabiliyetim dışında makinaya düşen son görevden bahsediyordum. elbetteki daha iyi bir lens ile daha güzel bir kompozisyon değilde daha güzel renkli bir fotoğraf çekilebilir. dediğim şey bu aslında. birazda fazla merak ediyorum o yüzden böyle teşekkürler genede.. birde arkadaşım bu dediğin cdleri nerden bulabilirim.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 18:03 - İp: 85.***.**1.21
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

450 d ve kit lensi sizin için şu aşamada yeterlidir.
İyi fotograf çekmek için bu işi iyi bilen birisiyle fotograf gezisine çıkın.
Uygulamanın öğrenmede büyük etkisi vardır.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 18:17 - İp: 217.***.**5.201
sehat30
sehat30 (üye)
Van / Amatör

peki teşekkürler abi.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 18:22 - İp: 85.***.**1.21
espiriktuel
espiriktuel (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba... makinanın size yetip yetmedigini ne cekeceginizi sorarsanız öncelikle kendinize burdan ögrenebilirsiniz ne almak istedigini...

eğer güzel fotograf cekmek istiyorsan cekim teknikleri hakkında cok iyi bilgi edinmek gerekli..

gece arabaların geçtigi bir yolu cekerken nasıl cekim yapacagını bilmeyen bir arkadaşın elinde işe yaramaz karanlık bir fotogtaf olurken gece cekim teknikleri hakkında bilgi sahibi olan bir arkadaş aynı makine ve lens ile harikalar yaratabilir aynı yoldan..

bir de son olarak ne cekmek istedigine karar vermelisin manzara - macro - insanlar vb. hangi lensi alacagına yardımcı olur...

saygılarımla...

Tarih: 1 Mayıs 2011, 18:26 - İp: 78.***.**8.180
  • 1