kenny
kenny (üye)
İstanbul / Amatör

Lütfen Yardım! Samsung Pro815

Merhaba. Yılbaşından bir gün önce Samsung Pro815 fotoğraf makinesi aldım. Gayet memnun olarak kullanıyordum fakat 2 gün önce başıma kabus gibi bir şey geldi. Küçük kardeşim ben boş bulunduğum bir anda makinayı masadan düşürdü. Şimdi, fotoğraf makinaları hakkında henüz öyle çok bilgi sahibi olmadığım için şöyle açıklayacağım (umarım gülmezsiniz , en öndeki camın bir arkasındaki cam tam ortasından çatladı.Nasıl desem 2-3 milim yarıçaplı bir daire büyüklüğünde bir çatlak. Hemen makinayı açtım, görüntüde problem yok, odaklanmada yok, herşeyini kontrol ettim hiçbir şeyde problem yok. Sadece kısık diyaframla çekim yaptığımda ortadaki çatlak çizgi şeklinde bir karaltı olarak çıkıyor fotoğrafta. Tek problemim bu. Ama ben yine de bunu düzeltmek istiyorum. Servise sordum fiyat söyleyip sizi yanıltmayalım dediler, ama ben ortalama bir fiyat bilip ona göre hazırlıklı olmak istiyorum. Bu sizce ne kadara mal olur bana? Lense zarar vermiş miyim? (Satın aldığım yer odaklanmada ve görüntüde problem yoksa vermemişsin, koruyucu camdır çatlayan dedi ama...) Makinanın o kısmı tamamen mi değişir yoksa içi açılıp sadece o cam yenilenebilir mi? Fikirleriniz varsa, yazarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Tarih: 5 Ocak 2006, 00:26 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili kenny,
Çok özür dileyerek gerçeği ifade etmek isterim ki bu olay bana "görmezsem inanmam" dedirtecek cinsten bir durum.
Zira senin bahsettiğin önden ikinci lens pencere camı gibi değil ki ?? öyle kolayca kırılsın? Ayrıca velev ki öyle bir şey oldu o takdirde objektifin zaten o lensden önce haşat olması lazım ki yere düşme sonucu oluşan darbe taa ikinci lense kadar sirayet etsin...(öndekine bir şey olmadan)
Ben eğer mümkünse bir fotoğraf görmek isterim...

Tarih: 5 Ocak 2006, 08:47 - İp: 85.***.**4.118
  • 1