gladiator1155
gladiator1155 (üye)
Bursa / Amatör

Lens Ve Makinasinda Focus Kalibrasyonu

arkadaşlar front focus olayından (forumda paylaşmıştım) makinamla pek net fotoğraf çekemiyorum.bu sebepten dolayı makinemi ve lensimi focus kalibrasyonu için servise vereceğim.fakat mekine ve lensi elden götürüp aynı gün içinde ayarları yaparlarmı?
bursada bu kalibrasyonu yapalilecek bir yer varmıdır yoksa illaki istanbula yolum düşecek.bu ayarı en iyi şekilde nerede yaptıra bilirim?bu ayarı yaptıran arkadaşlar varmıdır forumda?ve maliyeti yaklaşık nekadara mal olur acaba?

Tarih: 7 Mayıs 2012, 15:37 - İp: 78.***.**9.242
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

canon kullaniciysaniz custom menusunde micro af adjustment diye bir bolum var oradan yapilabilir ama kullanmasini bilmek gerekir

Tarih: 11 Mayıs 2012, 15:15 - İp: 88.***.**6.163
gladiator1155
gladiator1155 (üye)
Bursa / Amatör

özür dilerim.makinayı ve lensi belirtmemişim.makine nikon d300 lens sigma lens.evet makinada focus fine tunin ayarı var fakat her nedense ayarlanmıyor.yani mevcut ayar aralığı çok kısa kalıyor.bir cetvele 7080 cm mesafeden odaklandığımda f2.8 diaframda(lens sigma 24-70mm f2.8 ex dg macro) 15mm-20mm arası frond focus mevcut.bu fine tune ayarı ile en fazla 5 mm ayarlanabiliyor.fabrika ayarlarına döndüğümde yine bir şey değişmedi.tek çare artık servişe götürmek olacak.umarım aynı günde ayarları yapabilirler makine ve lensi servise götürdüğümde

Tarih: 12 Mayıs 2012, 00:13 - İp: 78.***.**2.146
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bu işi Özgür halleder.
http://www.ozgurfototeknik.com/

Hem Sigma Yetkili servisi, hem de Nikon servisi.
Telefon edip selam söyleyin. Netfotograf üyesi olduğunuzu da belirtin. Kendisi de burada üyedir. Becerikli ve iyi biridir.

Tarih: 12 Mayıs 2012, 14:35 - İp: 85.***.**8.82
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Özgür Fototekniğe ben gittim..
Makinem Olympus olduğu için biraz sorun çıktı..

Ama ilgili bir servis. Telefon edip sorarsanız bilgi verirler. Aynı gün hallederler diye düşünüyorum. Ama gitmeden önce bir arayın..

Tarih: 14 Mayıs 2012, 02:13 - İp: 88.***.**7.66
gladiator1155
gladiator1155 (üye)
Bursa / Amatör

öneriniz için sizlere çok teşekür ederim.artık yaz tatilinde makine ve lensi orada ayarlatırırım.hem çücuklarla ufak bir istanbul gezisi olur hem makineyi ayarlatırırım.

Tarih: 15 Mayıs 2012, 10:24 - İp: 78.***.**1.57
  • 1