sertan__
sertan__ (üye)
İstanbul / Meraklı

Leıca V Lux 1 Enstantane Ayarı

Herkese selamlar , yeni aldığım Leica V lux 1 makinemde manuel çekim sırasında 60 enstantanenin altında çekim yaptıktan sonra , tekrardan daha aydınlık bir yere geçtiğim zaman enstantane hızı 60 ın üzerine çıkmıyor, ancak fabrika ayarlarına geri gelip makineyi tekrar açtığımda sorun çözülüyor , bunun nedeni nedir yardımcı olabilecek varsa sevinirim, ışığınız bol olsun...

Tarih: 1 Ağustos 2009, 13:21 - İp: 85.***.**9.192
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nasıl yani , manuel modda mı alamıyorsunuz 1/60'ın uzerine yoksa auto modlara geçince mi 1/60'a takılı kalıyor ??

Tarih: 2 Ağustos 2009, 20:05 - İp: 96.***.**9.175
sertan__
sertan__ (üye)
İstanbul / Meraklı

manuel de yapıyor bunu çözemedim gitti , çözüm olarak enstantane ayarını 60 ın üzerinde tutuyorum makineyi kapatıp açtığımda silinmiyor , öyle idare ediyorum,ama sanırım objektif ışığın şiddetine göre enstantane limiti koyuyor olabilir,panatele yazı attım cvp bekliyorum..
auto modlarda sorun yok . ben sadece manuel kullanıyorum.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 20:26 - İp: 85.***.**8.113
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Auto modda kısıtlamayı anlarım da Manual modda istediğiniz hızı seçebilmeniz lazım....Kusura bakmayın ama çok küçük bir ihtimale karşı aklıma geken son ihtimali sorayım .....

Yanlışlıkla 1/60 sn yerine farkında olmadan manual ayar yaparken 60 saniyeye ayarlıyor olabilir misiniz ?? Makinanın maximumu perde hızında 60 saniye ...Dalgınlıkla 1/60'ın uzerine çıkmaya çalışırken , 60 saniyenin üzerini zorluyor olabilir misiniz ?? Malum makinalarda 1/60 hızı belirtmek için de 60 yazıyor , 60 saniyeyi belirtmek için de ( veya 60") .

Küçük ihtimal ama

#paperman' tarafından 02.08.2009 21:45:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 21:43 - İp: 96.***.**9.175
  • 1