bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Konica Minolta Dynax 5d

Canon 350xt, Nikon d50, d70s, pentax ist ds ve ist dl, olympus e300'e yeni rakip. En önemli özelliği üst model Dynax 7d'de de olan kamera içi titreşim önleme sisteminin bu modelde de kullanılmış olması. Lcd de 2.5 inch. Ayrıntılar şurada

#bitpire' tarafından 15.07.2005 15:01:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2005, 14:59 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Kamera içi titreşim sistemi tasarım ödül almış çok akıllıca bir teknoloji.
Makinada kullanacağınız bütün objektifler titreşim önleme sistemine sahipmiş gibi oluyor. Böylece objektif alırken fazladan IS farkı vermiyorsunuz.

D-5 çıktıysa ardından mutlaka çok gelişmiş ve teknolojk yeniliklere sahip "D-9" da geliyor demektir. Piyasa şenlenecek gibi. Rekabet herzaman iyidir.

Tarih: 15 Temmuz 2005, 16:25 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)

e örnek fotoğraflar var

http://konicaminolta.com/products/consumer/digital_camera/slr/5d/samples/sample01.html

Tarih: 15 Temmuz 2005, 16:55 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Onlar tuzak.

Tarih: 15 Temmuz 2005, 17:18 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)

Tabii her marka aynı numarayı yapıyor. Başlangıç seviyesindeki DSLR'lere ait örnekleri hep en kaliteli objektiflerle yaparlar.

Canon 350D alırken de aynı şeyle karşılaştım. üzerinde satılan 18-55 le deneme çekimleri yaptım, hiç te Kendi sitesindeki gibi berrak değil, onların yanında çamur gibi kalıyor Sonra bir baktımki örnek fotoğrafların hepsini pahalı objektiflerle çekmişler. Makinayı aldım ama 18-55 aynen iade. Yerine L serisi 2 lens aldım. arada büyük fark var

Tarih: 15 Temmuz 2005, 17:40 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..
biraz forumdan uzak kaldim neler olmus boyle..
bitpire bence konica olayi cok ust siraya tasimis artik.. bir de sony ile evlilik yapip dslr ureteceklermis.. burada yakinda da d9'u cikartip olayi daha da rengarenk yaptilar mi olay bitmistir zaten.. 18-200 lensi bile yapmislar..
simdi uzulmeye basladim dogrusu neden d7 almadim diye..
...
kobayashi valla sana da bravo; bekledin bekledin turnayi gozunden vurdun sonunda.. cok cok iyi bir tercih yapmis oldun..
.. fotoman ne zaman aldin 350D'yi? hayirli ugurlu olsun.. bir islatsaydik hani.. bir bira ismarlarsin artik herkese forumda..
hangi L lenslerinden aldin? hemen artilarini eksilerini soylede bilelim, belli mi olur bizlerde gideriz o yoldan belki..
18-55'e de yazik valla; o kadar yerin dibine batiriyoruz ki..
...

bu arada panasonic fz30'yu de cikartacak piyasaya.. tam bir dslr gibi valla.. artik yeme de yaninda yat..

Tarih: 26 Temmuz 2005, 14:58 - İp: yok
kobayashi
kobayashi (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.letsgodigital.org/html/review/konica_minolta/dynax/5D_EN1.html

Tarih: 26 Temmuz 2005, 16:54 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

artik her dakika yeni bir dslr yapmaya basladi bu gevurlar..

kobayashi makinen ne zaman geliyor?

Tarih: 26 Temmuz 2005, 19:47 - İp: yok
kobayashi
kobayashi (üye)
İstanbul / Amatör

Evet bu makine bence 350'nin de tozunu attıracak gibi gözüküyor.Tabi en önemli şey iyatı olacak 350d ile D70s araında biryerlerde olursa eğer (ki bana zor geliyor çünkü özellik olarak 7D'den aşağı hiç bir yanı yok sadece gövde dışında) kimse tutamaz 5D'yi.Bakalım KİT lensi nasıl acaba?

Tarih: 27 Temmuz 2005, 11:12 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

This new digital SLR is Konica Minolta's answer to the Nikon D50 and Canon EOS 350D (Rebel XT), a more affordable digital SLR aimed more at the beginner market.

Buradan da anlaşıldığı üzere makine, giriş seviyesi dslr segmentine konumlandırılmış. Dolayısıyla fiyatı da o segmentteki rakiplerinin seviyesinde olur diye düşünüyorum.

Tarih: 27 Temmuz 2005, 14:35 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

mutlaka oyle olacak zaten bitpire..
zaten son fiyatlara bakiyorum da artik slr kamera almak iyice kolaylasti; 500 pound'dan ucuza bulmak mumkun artik.. hani eskiden 1000 diyorlardi simdi 500 oldu.. yakinda 250 olursa hic sasirmamak lazim..

Tarih: 28 Temmuz 2005, 15:17 - İp: yok