ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

Kodak Z915 Flash Patlatma Sorunu

abiler kardeşler kodak kötüdür kakadır ama beni idare ediyordu.. lakin geçen gün bizimkiler fotograf çekerken karanlık çekmeye başlamış.. inanılmaz şekilde makine flash patlatması gerektiği yerde patlatmıyor... bu durumda florasan ortamında bile karanlık pozlamalara sebep oluyor.. otomatik modda kullanıyordum sürekli ve sorunu çözemedim.. makineyi resetledim vs ama yine aynı... makinede teknik bir sorunmu vardır sizce.. tamirciye götürmeden size soruyum dedim...

Tarih: 14 Eylül 2011, 16:57 - İp: 88.***.**8.231
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yanlışlıkla flaşı kapatmış olabilir misiniz?

Tarih: 14 Eylül 2011, 21:20 - İp: 78.***.**4.97
ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

yok yok o kadarcık bilgim var foto çekme adına... kırmızı göz alma seçeneği de açık olsa otomatik te olsa olmuyor.. iğrenç çekiyor... bir iki tane düzgün çektiyse sonra kesin bozuyor...

Tarih: 15 Eylül 2011, 00:35 - İp: 88.***.**8.174
ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

ilk foto da telefonumla makineyi çektim.. ikincide aynı yerde aynı pozisyonla makineyle telefonu çektim.. bu dünyada kaç kişinin cep telefonu foto makinesinden daha iyi çeker yaaa sinir oluyorum.. yardım edebilecek bilen biri yoksa tamirciye götürüyorum arkadaşlar.. bu neyden olabilir sizce ????

Tarih: 15 Eylül 2011, 20:20 - İp: 88.***.**8.174
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

evet bendede var bu makineden. internetten ucuza denk getirmiştim almış bulunmuştum. benim şuana kadar sıkıntım olmadı makinayla. vasat bir makina ama fiyatına göre hakkını veriyor (184 tlye almıştım)

sizin makinada bence bir sorun var onu servise bi kontrol ettirin bence.

Tarih: 15 Eylül 2011, 20:32 - İp: 85.***.**7.131
ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

bende ucuza getirip almıştım.. 200 tl ye.. sıfırdı hemde refurbished bile değildi.. ama sanırım artık tamirciye götürecem... çok güzel çekimler yaptığım bir makineydi bu.. bu hale nasıl gelir şaşırıyorum.. tamir eden servisteki adamlardan da gıcık oluyorum ama artık kazıklanma zamanı geldi demekki :D...

Tarih: 15 Eylül 2011, 22:55 - İp: 88.***.**8.174
ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

bugün o kazıkçı tamirciye götürdüm.. dürüst davrandı Allah var .. adam diyorki bu makineler yapım şekli itibari ile bozulmaya müsait diyor.. anakart o yön tuşlarının altında olduğu için sert basmada altındaki entegrelerin ayaklarını kırıyor onlarında lehimenmesi mümkün olmuyor diyo... ben flash board unu değiştiririm 70 tl ye ama düzelmezse çöpe atarsın dedi.. anakartı yapamam dedi.. kimse yapamaz dedi.. bende servise gönderiririm dedim... uluslar arası garantisi var... kargo ücreti 100 tl yi geçmiyorsa gönderecem yarın kodak şirketinin tr distribütörünü bi arayım da ... bu makineyi kullananlar gelip bu konuya bakacak değilde ( zaten ilgi olmadı konuma ) yinede bundan olan arkadaşlarım dikkatli kullanın hassas makine :D:D

Tarih: 17 Eylül 2011, 00:41 - İp: 88.***.**8.174
  • 1