salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

Kodak Dcs 520

Arkadaşlar, öncelikle hepinizinizin ramazan bayramını kutlarım. Elimde yaklaşık 1 yıldır kullanmadığım Canon EOS 1N makinam var. Aynı zamanda 5D de kullandığımdan EOS1N'i pek kullanmıyorum. Kodak firmasının DCS 520 model bir makinası vardı geçmiş zamanlarda. Benim sizden öğrenmek istediğim; DCS 520 Canon EOS 1N'e uyarlanmış başlıbaşına bir makina modeli mi; yoksa battery grip gibi EOS 1N'e takılan bir aparat mı? Ben bu cihazı elimdeki EOS 1N'e takabilir miyim? Ayrıca bu şekilde bir performans alabilir miyim? Şu anda piyasada var mı; varsa nereden kaç paraya bulabilirim? Bir de bu cihazın çözünürlüğü ne kadardır? Hepinize şimdiden teşekkürler...

Tarih: 2 Ekim 2008, 16:56 - İp: 81.***.**7.81
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

İyi bayramlar. DCS 520 halen sahip olduğum bir gövde. Her ne kadar Eos 1N gövdenin modifiye edilmiş haliyse de bu kodak tarafından yaılıyor ve piyasaya direkt öyle sürülen bir model. Çıkma backler bulunsa da montaj işlemi zahmetli ve karmaşık. 520 2Mp'lik bir sensöre sahip. AA filtresi olmadığı için ve ir blocker filtresi aynanın önüne monte edildiği ve sökülüp takılması kolay olduğu için deneysel fotoğrafçılığa oldukça uygun bir makine ben de zaten infrared çekimler de kullanıyordum. Sensörün bu yapısı oldukça keskin fotograflar verse de iso başarsı düşük olduğu için studyo işleri için uygun bir makine.

Tarih: 2 Ekim 2008, 19:24 - İp: 85.***.**4.48
  • 1