gökhan44
gökhan44 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kelebeklerde mi Sorun?

arkadaşlar bende d200 var.yaklaşık 2 senedir kullanıyorum.bu sıralar resim çektiğimde her 10 çekimden 2 si siyah.yani çekiyo ama simsiyah(görüntü hiç yok).bu kelebeklerinin ömrünün dolduğundan olabilirmi?yardımcı olan arkadaşlara teşkr.

Tarih: 7 Nisan 2008, 09:35 - İp: 78.***.**1.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kelebekler????
hafıza kartından olabilir.. baska bir kartla deneyin..

Tarih: 7 Nisan 2008, 10:35 - İp: 78.***.**4.101
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

perde ömrünü kastettiniz heralde kelebek derken. gajinin dediği gibi hafıza kartını değiştirerek deneyin. o olmazsa başka lens ile deneyin. o da olmazsa eğer bir yetkili teknik servise başvurun.

Tarih: 7 Nisan 2008, 11:10 - İp: 78.***.**3.11
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

kelebeklerden kast edilen ne açıkcası anlayamadım.profilinizde stüdyo fotoğrafçısı yazdığına göre tecrübeli birisiniz kelebeğin ne olduğunu açıklarmısınız

Tarih: 7 Nisan 2008, 11:14 - İp: 81.***.**1.113
gökhan44
gökhan44 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

yaw arkadaşlar kusura bakmayın.perde demek istedim. hafıza kartından olcağını zannetmiyorum.3 farklı hafıza kartından da çekiyorum hepsinde yapıyo bunu.objektiften de olcağını zannetmiyorum.perde ömrünün doldurmuş olacağını düşünüyorum.çok pahalımıdır perde acaba?

Tarih: 7 Nisan 2008, 12:10 - İp: 78.***.**1.251
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

fiyatını bilmiyorum ama pahalı olduğunu duymuştum. hatta ve hatta onu tamir ettireceğinize yeni makine alın diyorlardı. tabi daha iyi bilenler vardır mutlaka.

Tarih: 7 Nisan 2008, 12:56 - İp: 78.***.**3.11
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

farklı hafıza kartı kullandıysanız sorun makineden sanırım..lensten olacagını sanmıyorum.
perde omrunu doldurdugunuzuda sanmıyorum acıkcası,yuzbın kare cekim yapmısmısınızdır hem ozaman her fotograf aynı olması gerekmezmi?
belkide sensorde bir sorun vardır ısınınca yapıyordur..
hem makinenin elektronigi hakkında okadar bilgimiz yok hemde gormeden birşey soylemek yanlıs olur..

bir nikon servisiyle konusup bilgi alın istersenız..

Tarih: 7 Nisan 2008, 14:47 - İp: 78.***.**4.101
  • 1