c20beton
c20beton (üye)
Konya / Amatör

İç Mekan Çekimi

Dün akşam en sonunda kararımı verdim ve Olympus E-510 + 14-42 mm kit lensi ile beraber aldım.
1 hafta sonra arkadaşımın salon düğünü var ve ben bir kaç kare yakalamak istiyorum. Biliyorum lensim yetersiz ve tepe flaşsız çok zor bu tür çekimler, zaten dörtdörtlük görüntü yakalayamam. İstediğim en yararlı ayarları nasıl yakalarım, tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Tarih: 2 Temmuz 2012, 09:47 - İp: 176.***.**9.237
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

p modunda jpeg olarak cekim yapabilirsiniz yada m modunda 1/60 enstantane f5.6 da wb flas modunda cekim yapilabilir

Tarih: 2 Temmuz 2012, 14:49 - İp: 88.***.**3.92
fatihcelebi
fatihcelebi (üye)
Manisa / Amatör

selamlar acizane bişey sormak istiyorum yakınlarda bi yakınımın düğün merasimi var canon 600d 18-55 lense sahibim va harici flaş yok hangi mdüğün salonunda hangi modda çekim yapmalıyım daha güzel çekimlere hangi çekimle ulaşabilirim ilginiz için teşekkürler.

Tarih: 2 Temmuz 2012, 16:36 - İp: 88.***.**2.213
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Makinanı güle güle kullan olympus dünya markası olarak çok iyi bir marka. Ben onun yeni çıkan OMD modeline bayıldım. Ama henüz Türkiye'ye yeni geldi ve çok pahalı. Kısmet deyelim...
Gelelim gece çekimine.
Flaşa gerek yok. Elindeki makina flaşsız da güzel kareler çeker.
ayarlara bakacak olursak,
Beyaz ayarını otomatiğe al.
İso ayarını otomatiğe al. Bırak bunları makina kendi ayarlasın. Sen hiç uğraşma...
Diyafram öncelikli modda çalış. 4 veya 5.6 diyadramdan yukarı çıkma.
enstantaneyi makina kendi ayarlar...
Bu kadar...
Kolay gelsin...

Tarih: 2 Temmuz 2012, 19:23 - İp: 92.***.**8.117
c20beton
c20beton (üye)
Konya / Amatör

Teşekkür ederim. Şuan iş yerindeyim akşam olmasını sabırsızlıkla bekliyorum,eve gidip denemek için. İnşaallah düğünde güzel kareler yakalarım burada hep beraber yorumlarız, seyrederiz

Tarih: 3 Temmuz 2012, 11:27 - İp: 176.***.**9.38
  • 1