paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"house" Dizisi Finali - Canon 5d Mıı

Geçenlerde başka bir topikte ( Kral Çıplak mı ) digital bu kadar iyiyse neden Holywood'un analog/filmli çekimleri bırakıp digitale geçmediği sorulmuştu . Ben de geçildiğine, yeni bir çok filmin kısmen digital makinalarla çekildiğini dair örnekler vermiştim.

Bu da son haber . "House" dizisinin sezon finali TAMAMEN Canon 5D Mark II'ler ile çekilmiş . Üstelik final bölümü olması önemli ; büyük reklam gelirlerinin olduğu,izleyici oranının maximuma çıktığı bölümler bunlar. 2 hafta içinde yayınlanacak,merakla bekliyorum .

TIKLAYIN

DSLR'lerdeki FF sensör boyu ile , $75,000 dolardan başlayan profosyonel digital video kameralardaki sensörler aynı boyda . Öyle olunca, $2000 DSLR ile aynı görüntü kalitesi elde etmek mümkün oluyor .

DSLR'lere eklenen video özelliği fotoğrafçılara çok bir şey ifade etmese de , tersinden bakıldığında bu fotoğraf makinaları , işi video çekimi olanlara büyük imkanlar sağlıyor.

Tarih: 3 Mayıs 2010, 01:00 - İp: 96.***.**4.180
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

biri ışığı yığmışlardır demiş ama 'Behzat Ç.' dizisi de 5d mark 2 ile çekiliyo ve adamlar hiç ışık kullanmıyorlarmış.

#kemik29' tarafından 22.01.2011 01:31:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2011, 01:30 - İp: 88.***.**8.59