bolubeyi
bolubeyi
üye
(Amatör)
Ankara

Fz28 Türkçe Dil Seçeneği Ekleme

FZ28 kullanıp Türkçe'ye çevirmek isteyenler isteyenler için yöntemi açıklıyorum:

-Makinenizin hafıza kartını çıkarıp, makineyi P moduna alın. Aynı zamanda makine fotoğraf çekme modunda olmalıdır (Tabi hala kapalı makine).
-AF-Focus ve Üst Ok tuşuna basılı tutarak makineyi açın.
-Makine açıldıktan sonra tüm tuşları bırakıp foto izleme moduna geçin.
-Aynen açarken yaptığımız gibi AF-Focus ve Üst Ok tuşuna basılı tutarak makineyi kapatın.
-Son olarak makineyi normal açarak menüden dil seçeneklerine giriniz. Buradaki dil seçeneklerinin arttığını göreceksiniz. Türkçeyi artık seçebilirsiniz.
-Artık hafıza kartınızı takıp makineyi Türkçe kullanabilirsiniz.

Uyarılar:

-Bu işlemleri yaptıktan sonra makine kapanırken ekranda sarı renkli ünlem çıkıyor ve öyle kapanıyor. Ancak bunun şimdiye kadar bir etkisini görmedim.
-Bu işlemleri ben de kendi makinemde yaptım (tamamen meraktan, tercihim hala ingilizce) ve hiçbir zararını görmedim henüz. Ancak geri orjinal haline nasıl getiriliyor/getirilebilinir mi ben de bilmiyorum.
-Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak: www.google.com.tr

Tarih: 27 Ağustos 2009, 12:45 - İp: 193.***.**0.39

Henüz cevap yazılmamış

Nikon Özel Teknik Sevis

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
prodersler
2
557
16 Eyl. 2018, 02:10
gs-erol
prodersler
0
1157
12 Eyl. 2018, 19:07
prodersler
prodersler
0
2022
02 Eyl. 2018, 14:14
prodersler
prodersler
0
2613
30 Ağu. 2018, 13:11
prodersler
green1987
1
511
28 Ağu. 2018, 11:36
recepok
prodersler
0
4144
12 Ağu. 2018, 14:12
prodersler
Nikon Özel Teknik Sevis
» Fotoğrafça
Ak Sakallı Dede
ocaklilarYaş 35; yolun yarısı da olsa, bu güne kadar bir kare bile fotoğraf çektiğim olmadı, hiç mi hiç merakım olmadı fotoğrafa. Çekenlerin birinden makinesini isteyip onunla bile hiç fotoğraf çekmedim, hep poz vermekle yetindim.      Geçen gece rüyama, sol taraftan ak sakallı bir dede ...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
mrtorhn, the_photgrpher, kevsertuna, hazalarslan, (4)