bolubeyi
bolubeyi
üye
(Amatör)
Ankara

Fz28 Türkçe Dil Seçeneği Ekleme

FZ28 kullanıp Türkçe'ye çevirmek isteyenler isteyenler için yöntemi açıklıyorum:

-Makinenizin hafıza kartını çıkarıp, makineyi P moduna alın. Aynı zamanda makine fotoğraf çekme modunda olmalıdır (Tabi hala kapalı makine).
-AF-Focus ve Üst Ok tuşuna basılı tutarak makineyi açın.
-Makine açıldıktan sonra tüm tuşları bırakıp foto izleme moduna geçin.
-Aynen açarken yaptığımız gibi AF-Focus ve Üst Ok tuşuna basılı tutarak makineyi kapatın.
-Son olarak makineyi normal açarak menüden dil seçeneklerine giriniz. Buradaki dil seçeneklerinin arttığını göreceksiniz. Türkçeyi artık seçebilirsiniz.
-Artık hafıza kartınızı takıp makineyi Türkçe kullanabilirsiniz.

Uyarılar:

-Bu işlemleri yaptıktan sonra makine kapanırken ekranda sarı renkli ünlem çıkıyor ve öyle kapanıyor. Ancak bunun şimdiye kadar bir etkisini görmedim.
-Bu işlemleri ben de kendi makinemde yaptım (tamamen meraktan, tercihim hala ingilizce) ve hiçbir zararını görmedim henüz. Ancak geri orjinal haline nasıl getiriliyor/getirilebilinir mi ben de bilmiyorum.
-Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak: www.google.com.tr

Tarih: 27 Ağustos 2009, 12:45 - İp: 193.***.**0.39

Henüz cevap yazılmamış

Beyatlı Foto

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
the_wall
0
163
26 Haz. 2018, 13:49
the_wall
prodersler
0
1605
24 May. 2018, 22:49
prodersler
prodersler
0
2817
11 May. 2018, 02:26
prodersler
prodersler
0
92
07 May. 2018, 00:10
prodersler
eforx
1
2245
21 Nis. 2018, 10:48
the_photgrpher
prodersler
0
1138
06 Mar. 2018, 10:32
zbkdygn
» Fotoğrafça
İyi Fotoğraf Çekimi İçin İpuçları
orh.turhanİYİ FOTOĞRAF ÇEKMEK   50 Altın İpucu      1* Bakış noktanızı iyi seçin. Bunun için fotoğrafını çekeceğiniz konuyu nasıl göstermek istediğinizi düşünün. Sabit bir konunuz varsa (bina, çeşme vs) etrafında biraz dolaştıktan sonra en iyi açısını bulmaya çalışın. Perspektif...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
cnrsag, (1)