sayginates
sayginates (üye)
İzmir / Amatör

Fujifilm S2950 Uv Flitre Takılabilir Mi?

Konu başlığında da belirttiğim gibi Fujifilm S2950 sahibiyim, güneş ışığının fazla olduğu zamanlarda düşük enstantane'de çekimler yapmak istiyorum ve bu makineyle pek mümkün değil,kısacası uv filtre takılabilir mi? ve fiyatları ve ölçüleri nelerdir... konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Tarih: 19 Şubat 2012, 20:08 - İp: 85.***.**0.56
yigiterdem
yigiterdem (üye)
Manisa / Amatör

Makineyi nette inceledim.Yanlış görmediysem uv filtre takılmıyor.

Tarih: 20 Şubat 2012, 10:54 - İp: 78.***.**8.253
sayginates
sayginates (üye)
İzmir / Amatör

Aksine ben de bazi forumlar da takilabilir diye okudum dogrusunu burdan ogrenmek istedim insallah daha saglikli bilgilere ulasabilirİm.

Tarih: 20 Şubat 2012, 11:20 - İp: 188.***.**5.6
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

takılsa bile uv filtre güneşin fazla oldugu zamanlarda dusuk enstantane almanızı saglamaz. aslında dijital fotografta uv filtrenin lensin on camını korumak dısında hiçbir işlevi yoktur.

sizin ihtiyacınız olan nd filtre.
ama makinenizin lens ucunda yiv olmadıgı için direkt filtre takamazsınız. adaptor almanız gerekli. 58mm den 72mm ye ceviren adaptorlerden alıp (bildigim kadarıyla bunlar var) artı olarak 72mm capında nd filtre almanız gerek.

boşa masraf, bu tarz bir makine için 100 lira uzeri bir harcamaya lüzum oldugunu dusunmuyorum acıkcası.

Tarih: 20 Şubat 2012, 13:35 - İp: 78.***.**5.191
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Makinanıza UV filtre takabilirsiniz fakat önce KIWI marka filtre aparatı almanız lazım o da 49TL civarında net'te aratın "KIWI LENS ADAPTER" diye bulursunuz ekstra filtreleri daha sonra alabilirsiniz. Hem 58mm hem 72mm filtre kullanmanızı olanak sağlıyor.

Tarih: 20 Şubat 2012, 21:31 - İp: 88.***.**4.131
  • 1