equal06
equal06 (üye)
Ankara / Amatör

Fujifilm Hs1o Kullananlar

Merhaba Değerli Forum Yönetimi ve üyeler,

1 (bir) ay kadar önce almış olduğum FUJİFİLM HS10 DSLR-Like fotoğraf makinasına sahip olan arkadaşların deneyim,bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak üzere açmış olduğum bu konuya ilgilerinizi bekler saygılarımı sunarım.

Tarih: 8 Nisan 2011, 21:34 - İp: 78.***.**4.124
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Nasil diye biz sana soralim.Ornek fotolarini koyda gozumuz senlensin bosver teknigi falan...

Tarih: 9 Nisan 2011, 17:04 - İp: 219.***.**6.57
spybot
spybot (üye)
Sakarya / Amatör

Hs10 zoom konusunda harika, örnek vermek gerekirse.

Panarama

#spybot' tarafından 17.04.2011 15:02:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2011, 00:19 - İp: 85.***.**4.137
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

HS10 kullanan bir arkadaşım var. Sabit objektifli olmasına karşın DSLR larda olduğu gibi elle çevrilen bir zoom sistemine sahip. İddialı bir zoom mesafesi var ama yerleşik titreşim önleme sistemlerine rağmen en uzun zoom aralıklarında mutlaka tripod kullanmalısınız. Geçmeşti benzeri megazoom makineler kullanmış biri olarak hep söylediğim bilinsin istediğim husus ise bu tip makinelerden uzak zoom mesafelerinde alacağınız fotoğraf kalitesi hep son derece düşük ve yetersiz olacaktır. Örnekse hep ciddi keskinlik kabı yaşayacaksınız. Bu kadar iddialı söyleyebilmemin temel mantığı DSLR makineler için benzeri mesafelerde keskin sonuçlar veren lenslerin 10.000 lerce dolar fiyatları olurken, bu tip lenslerde 10 larca optik eleman kullanılırken yerleşik ve kısıtlı bir objektifle bu makinelerin üretebileceği sonuçların kısıtlı olması son derece normaldir. Evet 600mm odak mesafesine kadar zoom yapabiliyorsunuz, evet 200 mt ilerideki dalda duran bir kuşu vizör ya da ekrandan görebiliyorsunuz, ancak bu mesafelerde alacağınız sonuçlar iyi olmayacaklar. Olabilen en iyi sonuçlar için aydınlık ışık koşullarına ve tripod kullanımına ihtiyacınız olacaktır.

Zoom kısmı ile ilgili bu düşüncelerimden sonra HS10 un emsalleri içerisinde DSLR makinelere en yakın modellerden biri olduğunu mesela video konusunda inanılmaz bazı şeyleri başarabildiğini eklemeden geçemeyeceğim.

Tarih: 18 Nisan 2011, 17:05 - İp: 62.***.**2.1
semihgucuk
semihgucuk (üye)
Yalova / Meraklı

2.günümde çekmiştim SRAUTO modunda. Daha amatör olduğum için sağlıklı manuel ayar yapamıyorum... ama makineden çok çok memnunum . İlk makinem .

Tarih: 20 Nisan 2011, 12:05 - İp: 78.***.**5.162
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Aslinda DSLR lar icinde field scopes denilen aletler var.Oyle 10.000 liralar vermedende,ne kadar kalite dusuk olsada bu makinalardan daha iyi sonuclar alinabiliyor.Zoom merakida ayri bir konu ve insanlarin tercihlerine saygi duymak gerekiyor ben ne kadar karsi olsamda kalite dusmesi bakimindan...

Tarih: 23 Nisan 2011, 07:35 - İp: 219.***.**6.57
makusla06
makusla06 (üye)
Ankara / Amatör

03.02.2011 tarihinde almış olduğum TR garantili HS10 um satılıktır..

Tarih: 26 Nisan 2011, 11:14 - İp: 88.***.**4.134
stanhan
stanhan (üye)
Burdur / Amatör

Arkadaşlar hs10 türkçe kullanma kılavuzu isteyenler mesaj atsın

Tarih: 1 Mayıs 2011, 21:56 - İp: 88.***.**9.57
m.erol
m.erol (üye)
Kocaeli / Amatör

Bende aynı dertteyim.Bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var

Tarih: 3 Mayıs 2011, 16:03 - İp: 212.***.**5.74
mccoy35
mccoy35 (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle herkese iyi forumlar amatöründe amatörü bir seviyede olsuğumu en baştan belirteyim daha sonra sorun olmasın.Çalıştığım yerde elimin altında sürekli bulunan cihaz hatta onun sayesinde hergün çekim yapa yapa baya birşey öğrendim görüntü netlemesi makroları renk kalitesi benim çok hoşuma gitti ayrıca pilli bir makine olmasına rağmen gücü baya az yiyor bu cihaz sayesinde fotoğraf çekmeye iyice merak sardım şuan durumum uygun olmadığı içinse s1900 alarak işe başladım

Tarih: 19 Mayıs 2011, 00:50 - İp: 85.***.**2.166
  • 1