cybersahin
cybersahin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Foto Dünyasina Ilk Adımlar Ve 350d

Merhaba Arkadaslar,

Fotografciliga bu site aracili ile ilk adimi atmisken,sifir seviyede bilgi ve tecrübe ile yardimlarinizi bekliyoruz.Eminim amatör olan ve bu dünya ya ilk adimi atan tek ben degilim...

ilk dSLR makinem EOS 350D 18/55mm objektif 2gb kart v.s.

Fotografcilikta kullanilan terimleri ögrenmeye yeni baslayan ve sabirsiz biri olarak sorularim(iz)

Makine üzerindeki cekim ayarlari

P
Tv
Av
M
A-DEP

ne anlama gelir ve hangi amac olarak kullanilir kisaca ve sira ile yazarsaniz sevinir(iz)im.

NOT : Bilgi vermek yerine bilgi seviyemle alayci bir sekilde yorum yapacaklar ve adres yazip kitapcik al diyecekler bir harf dahi yazmasinlarz, mesaj kirliligi yapiyorsunuz,,, erbaylari kimse tanimaz burada Ben yurt disinda yasiyorum ve Türkce destege ihtiyacim var. Tekrar söylüyorum bu benim attigim ILK ADIM [>:D

Tarih: 15 Mart 2007, 02:29 - İp: 80.***.**1.112
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar;

Öncelikle aramıza hoşgeldin.
Epey yıllardan beri kompak makineler ile fotoğraf çekiyordum. Kompaklarda pek manuel müdahale ile fotoğraf çekmek pek mümkün olmuyordu. Makine ne görüyorsa onu çekebiliyorsun.

Bahsettiğiniz seçenekler de ki ayarlar aslında makinelerin kullanma klavuzunda yazıyor. Vakit ayırarak anlayarak vede
uygulama yaparak öğrenilebiliniyo. En iyisi böyle öğrenmek
anlayamadığınız yerleri açıklayıp sormak daha iyi olabiliyo.

Mesela P
BU AYAR ALTINDA MAKİNEDE NE AYARLAR YAPTIYSANIZ AYARLARINIZ BOZULMADAN SİZ DEĞİŞTİRENE KADAR ÖYLE KALIR. Benim halen kullandığım kompak makinemde öyle. Hava şartlarına ışık şartlarına göre ayarları değiştirebilirsin. Hiç bişey bilmiyorsan otomatik çekim konumunda fotoğraf çekersin.

Makineniz Hayrlı olsun. Benim burada yazdıklarım sizin için yeterli pek bişey yok. Amacım heyecanınızı paylaşmak.

Tabiki uzman arkadaşlardan tecrüce sahibi arkadaşlardan
görüşlerini bilgilerini bekliyoruz.

Tarih: 15 Mart 2007, 09:31 - İp: 213.***.**3.130
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

alay edecek bir şey yokki
kimse fotoğrafçı doğmuyor

http://www.melihozbek.com/fotograf/icerik.asp?f=megapixel.htm&m=fotomenu.htm&b=F+O+T+O+%26%23286%3B+R+A+F

http://www.melihozbek.com/fotograf/icerik.asp?f=kullanirkenb1.htm&m=fotomenu.htm&b=F+O+T+O+%26%23286%3B+R+A+F

yukarıda linkini verdiğim sitede aradığın pek çok sorunun yanıtını bulacaksın.

güzel bir makinen var ve kısa sürede hakkını vereceksin

Tarih: 15 Mart 2007, 15:53 - İp: 81.***.**7.49
  • 1