reala
reala (üye)
İstanbul / Amatör

Finepix S9500 Hakkinda ?

Slr-like makinalardan fuji s9500 gerek ergonomisi gerekse fotograf kalitesi bakimindan cok hosuma gidiyor fakat tereddut ettigim bir nokta var : baska bir konuda bu makinayi kullanan bazi arkadaslar ayar tekerleginin cabuk bozuldugundan bahsetmisler ama bu makinanin fujifilm turkiye tarafindan ithal edilmis bir urun olup olmadigindan ve garanti surecinde yasadiklari olumlu veya olumsuz gelismelerden bahsetmemisler...... benim ogrenmek istedigim ise piyasadaki s9500 lerin nekadar sıklıkla bu arizayi yaptigi ve hangi firmanin ithal ettigi makinalarda bu arizanin daha cok goruldugudur...... ek olarak sizce s9600'u beklemelimiyim yoksa baska bir marka slr-like makinayami yonelmeliyim

cevaplar icin simdiden tesekkurler....

Tarih: 29 Ekim 2006, 10:19 - İp: 85.***.**0.60
i l k e r
i l k e r (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba ben s9500 kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şu ana kadar da bir kişinin ayar tekerinin bozulduğunu net ortamından duydum. Ama o da şikayetçi değildi çünki kullanıcının tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir makina...

Ama yinede karar sizin. Ben şu an yine aynı makinayı alırdım. Aşagıdaki link size yeterli bilgiyi verecektir sanırım...

link

Bol fotoğraflı günler dilerim...

#i l k e r' tarafyndan 29.10.2006 11:42:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ekim 2006, 11:39 - İp: 88.***.**9.79
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

burayı tıklarsan
ve birde burayı tıklarsan

sana yetecek kadar izlenim okumuş olursun....

Tarih: 29 Ekim 2006, 12:35 - İp: 88.***.**3.227
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba reala.

Ayar tekerleğinin bozulması çok sık olmasada bazı arkadaşlar bu konudan şikayetçi olmuşlardı.

Ben bu sıkıntıdan ziyade Fujifilm Türkiye'nin satış sonrası müşteri ilişkileri hakkında sana birkaç şey ileteyim.

Benim bundan 3 ay kadar öncesinde makinamda bir sorun olmuştu ve bunu benden önce fark eden site üyeleri,beni bu konuda uyardılar ve makinamı servise vermemi,kontrol ettirmemi söylediler.

Ve İstanbul'a Türkiye Fujifilm Distribütörü Sinfo A.Ş.'ne ben kargo ile makinamı gönderdim,paketin içeriğine de makinamda gördüğüm sorunumu ileterek...

Reala;

Makinamı 1 hafta sonra elimde kullanmaktaydım ve elimdeki sıfır bir üründü.Bu başarılı politikalarını bu sitede dile getirmiştim.

Yani sana bu tekerleğin bozulmayacağı garantisini Fuji dahil kimse veremez ancak garantili bir makinayı tamir ettirebileceğini unutma.

Makinamdan ortalama sonuçlar alıyorum.Eğer bu işi çok ciddiye alacaksan ve para ayırabileceksen bu güzel hobiye;

Sana DSLR sınıfına bakmanı öneririm.

Tarih: 29 Ekim 2006, 19:09 - İp: 85.***.**3.176
reala
reala (üye)
İstanbul / Amatör

Osmanli verdigin bilgiler icin tesekkurler ben bu sinif bir makinayi objektif degistirmekten pek hoslanmadigim icin istiyorum zira sensor tozlanlasi ve tum objektiflerin tasinmasi dslr lerin pratikligini olduruyor ..... su an olympus e-500 kullanmaktayim ve uzerinde bulunan 14-54 f/2.8 lens in fiyati fujiden biraz daha pahali haliyle dslr'me tele + makro lens almaya kalktigim zaman fujiden daha fazla para harcamis olacagim ustelik tasiyacagim canta da buyumus olacak ; tek objektif ile tum cekimleri yapabilmek istiyorum tele,makro .vs ..... eger bu makineyi begenirsem olympus'u ailemdeki diger fotograf meraklilarindan birine hibe bile edebilirim.....

Tarih: 29 Ekim 2006, 23:52 - İp: 81.***.**6.162
mr juggler
mr juggler (üye)
Eskişehir / Amatör

merhaba reala,
ben 9500s kullanıyorum,daha doğrusu kullanıyordum bi kaç gün önce hiç bir sebep yokken ayar tekerleği bozuldu ama pişmanmıyım : tabiki hayır. osmanlı nın da dediği gibi kimse sana kesinlikle bozulmama garantisi veremez.makine bozulsa bile tamir edilebilir(garanti olduğu sürece),bozulabilir endişesiyle bu makineyi almaktan vaz geçersen makineye haksızlık etmiş olursun.çünkü gerçekten çok pratik bir makine.denemek için kullanabileceğin birileri varsa mutlaka dene ,zaten ondan sonra bırakmak istemeyeceksin

Tarih: 27 Aralık 2006, 16:54 - İp: 193.***.**8.132
  • 1