kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Eos300 D Perde Sorunu Yardım...

Arkadaşlar 2 yıldan beri 300 d kullanıcısıyım. Dün müşteri geldi 3 çekim yaptım 4 . çekimde bi baktım müşterinin yarısı siyah yarısı normal görüntü..örnek resim ekledim.
Erkayaları aradım servise getirin dediler. Elimde başka makina yok.. olsa göndereceğim. bu konu hakkında yardım istiyorum..

[/IMG]

Tarih: 29 Mayıs 2007, 11:53 - İp: 88.***.**0.249
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Fazla sansin yok, servise gitmesi gerek.Benim fikrime gore
perde degisecek fotografta gordugumuze gore.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 13:48 - İp: 195.***.**2.1
kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Objektifi çıkartıp aynalara baktım.. sensör temizlemeyi çalıştırıp kapadım..çekim düzeldi.. bu sefer auto focusta netlik alamıyor ve çemim yapmıyor. manuel fokus ayarına getirdiğimde netliği kendim ayarlarsam öyle çekim yapıyor..
perdeden değil gibi geldi bana ama???

Tarih: 29 Mayıs 2007, 15:05 - İp: 88.***.**0.249
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili kurumali,Perde arızalarında bu kadar kapanma olmaz çoğunlukla alt 3/1 karanlık çıkar yada üst 3/1 seninkinde durum tam tersi.
Makinenin ayna kilidi yerinden çıkmış.
Makinenin aynasının altında af minör ayna daha vardır Büyük aynayı kaldırırsan altındakini görürsün onu yan tarafa bağlayan kolun pimi çıkar yada kopar.Biraz maharetli isen sen de yapabilirsin yok eğer gözün kesmiyorsa makineyi otobüse veririsen aynı gün biz alır tamir eder tekrar gönderebiliriz..ama dediğim gibi biraz maharet varsa sende yapabilirsin .

Uyarı:Makine ile inatlaşma arızayı büyütebilirsin

Tarih: 29 Mayıs 2007, 18:15 - İp: 88.***.**9.158
  • 1