tegin.noyan
tegin.noyan (üye)
Manisa / Amatör

Eos 550d Görüntü Sorunu

EOS 550D makinemde fotoğraf çekerken fotoğraflar karanlık çıkıyor flaşı kullanırsam aydınlık oluyor. Dahası fotoğrafı çekmeden öncede LCD ekranda aynı durum söz konusu. Yardım lütfen

Tarih: 14 Haziran 2012, 22:00 - İp: 88.***.**4.255
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

kompakt makina alsaydın böyle olmazdı...

Tarih: 14 Haziran 2012, 22:24 - İp: 176.***.**2.67
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Baberti,

Keşke insanlarla dalga geçmek için gösterdiğiniz üstün çabanızı, yardım amaçlı olarakta gösterseniz..
Ayrıca sizden başka da gülen olmadığını bilmem farkettiniz mi??

Sayın Tegin.Noyan,

Herhangi bir compakt makina yerine dslr aldığınıza göre, dslr ile iyi/doğru bir fotoğraf elde etmenin compakt bir makine ile iyi/doğru bir fotoğraf alde etmekten daha zor ve karmaşık olduğunu da biliyor olmanız gerek..Bilmiyor idiyseniz çok üzgünüm ama maalesef bu böyle..

Bu nedenle karşılaştığınız ilk problemde "imdat" demek yerine, lütfen makinenin kitapçığını okuyun, okuyun, okuyun..Bu sitede olduğu gibi örneğin basçek olarak geçen sitede oldukça yararlı ve temel bilgiler var, bunları da okuyun..Bıkmadan ve sıkılmadan..

Kolay gelsin...

Tarih: 16 Haziran 2012, 00:06 - İp: 85.***.**4.48
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

alahan1963,

üyeye yazdığım "esprili" cevap yeterince anlaşılır türden...o, ne demek istediğimi anlamıştır..."tebessüm" ile "gülmek" arasındaki farkı anlamayana lafım yok...

Tarih: 16 Haziran 2012, 11:16 - İp: 94.***.**6.216
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

Alahan,
oturup kitapçık oku demenin ne faydası oldu şimdi ?
Adama yardım filan etmediniz. Kibar konuşmak iyi ama laf kalabalığından öteye gitmiyor.
Başkasının üslubunu eleştireceğinize daha iyisini yapın, üstelik üslupta hakaret filan yoktu.
Adamın aklına eminim hiç gelmemiştir, iyi ki söylediniz de kitapçığın ne işe yarayacağını anladı.

Tegin.Noyan, sorunuz bilginizin ne kadar az olduğunu, DSLR kullanmaya biraz uzak olduğunuzu, makineyi almış ama hiç merak etmemiş olduğunuzu gösteriyor. Bilgi eksikliğinden daha önemlidir ilgi eksikliği.
Bu ilgisizlik ve meraksızlıkla sizden fotografçı olmaz.
Satın vakit varken, alın bir compact.

Tarih: 16 Haziran 2012, 17:01 - İp: 149.***.**4.62
tegin.noyan
tegin.noyan (üye)
Manisa / Amatör

Senelerdir forum yönetiyorum. Böyle yardımsever bir topluluk görmedim çok teşekkürler.

Tarih: 17 Haziran 2012, 18:57 - İp: 88.***.**7.11
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

cekilen fotograflarin histogramini kontrol edin enst diyafram ayarlarini bildiginizi kabul ederek bunu soyluyorum once p modunda cekim yapin sonra bunu m moduna bunlari uygulayin bakalim ne olacak

Tarih: 18 Haziran 2012, 16:51 - İp: 88.***.**4.139
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Baberti,

Sizden içtenlikle özür diliyorum.
Az bile gülmüşsünüz..

Selamlarımla..

Tarih: 26 Haziran 2012, 18:16 - İp: 212.***.**9.58
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Makimeyi merak edip öğrenene kadar ayar düğmesindeki yeşil işaretli olanla video resmi olan ayar arasındaki işaretleri ihtiyacınıza göre kullanın.
Bunlar sırasıyla şu şekildedir;
- Yeşil auto mod
- flaşsız çekim
- portre
- manzara
- makro
- hızlı çekim(hareketli nesneler)
- gece portre çekimi
- Video
Daha sonra eğer merakınız varsa ve bu büyüklükte bir makineyi kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bascek com gibi sitelerden çekim teknikleri adı altında faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tarih: 15 Temmuz 2012, 16:19 - İp: 88.***.**6.191
  • 1