tyuj
tyuj (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Eos 30d On-off Düğmesi

merhabalar.30d deki on-off konumu ve birde çizgi konumu var.hangisinde kalmalı.ve fark nedir acaba?kolay gelsin.okumak yerine buradan ögrenmek daha eglenceli bence.tesekkürler.

Tarih: 24 Aralık 2006, 01:16 - İp: 88.***.**0.146
ucheniy
ucheniy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selam tyuj. bende makinanin her bisiyini ogrendim bi orda takildim. tek fark ettigim on konumunda arka cember calismiyor. sirf bunun icin adamlar boyle bi on off konumu niye yapmis bilmiyorum. canon kullanan bikac arkadasa sordum onlarda bilmiyor.
Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslardan yardim bekliyoruz.

Tarih: 26 Mart 2007, 12:37 - İp: 212.***.**2.157
cancanamca
cancanamca (üye)
İstanbul / Amatör

letsgodigitalde yapılan incelemede bu konudan bahsedilmiş ama cümle biraz havada kalmış gibi geldi belki siz anlarsınız.
"Açma-Kapama butonunun bir tane OFF ve iki adet de ON olmak üzere üç adet modu var. Bu iki adet ON modundan üstteki seçildiği zaman büyük mod kadranı da aktif hale geçiyor. Bu kadran standart olarak pozlama ayarının kontrolü için kullanılabildiği gibi aynı zamanda farklı bir işlev de üstlenebiliyor. Genel mod kadranının merkezinde bulunan Set butonu kullanıcının seçimlerini onaylamada görev alıyor."
diyor

Tarih: 26 Mart 2007, 14:33 - İp: 85.***.**7.115
ucheniy
ucheniy (üye)
Yurtdışı / Amatör

o mode kadranini aktif/deaktif etmek icin mi adamlar 2 tane on konumu yapmis yani? belki bikac islevi daha vardir. yok tek bu is icin ise, cok gereksiz bi olay derim.

Tarih: 26 Mart 2007, 17:47 - İp: 212.***.**2.157
cancanamca
cancanamca (üye)
İstanbul / Amatör

tam bilmemekle birlikde bizde display tuşu var eğer sizde o tuş yoksa onun fonksiyonunu üstlenmiş olabilir, özellikle fotoya bakarken o bilgilerin ekrandan gidip köşeleri daha iyi görebilmek için gerekli.

Tarih: 26 Mart 2007, 18:02 - İp: 85.***.**7.115
allegro
allegro (üye)
İzmir / Amatör

çizgi halindeki on konumunda M'de diyafram aralığını yapabilirsiniz,diğerinde izin vermiyor.bende makinayı yeni aldım ve bunu farkettim.

Tarih: 10 Nisan 2007, 14:13 - İp: 85.***.**5.181
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

aslında sırf o yüzden var diye biliyorum ben de o ayar.
arkada büyük tekerlek olan analog makinelerde de tekerlek için bir on/off ayarı var. dijitalde de bu kaldırılmamış ve makinenin ana açma kapama düğmesine entegre edilmiş.

Tarih: 11 Nisan 2007, 02:32 - İp: 88.***.**6.73
tyuj
tyuj (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

anladım.herkese tesekkür ederim yardımlarınız için.ışığınız bol olsun

Tarih: 11 Nisan 2007, 13:32 - İp: 88.***.**3.110
  • 1