horoz77
horoz77 (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

En İyi Stüdyo Makinesi

en iyi stüdyo makinesi sizce hangisi
özellikle boydan fotoğraflarda en iyi netliği veren makina ve modeli

Tarih: 25 Mart 2006, 19:30 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Selam...

Osmanlı arkadaşımızın işaret ettiği kritik önemli.....
Bazı arkadaşlar, EOS 1Ds MK II yi sorarken, iyi niyetli arkadaşlarımız "neden EOS 5d düşünmüyorsun" diye soruyor.. Eos 1Ds MK II, ağır hizmet tipi olarak tarif edeceğimiz makinedir... Nikon D2x de öyle... Eos 5d bir ara model olarak duruyor.. Özyalp (Oğuzalp) arkadaşımızın "gerçek pixel değerleri" başlıklı konusuda göz önüne alınmalı.. (bence 12mp lik Eos 5d, 8.5mp lik Eos 1D Mk II n in alt modelidir)

"Eos 1Ds MK II, ağır hizmet tipi olarak tarif edeceğimiz makinedir.... "
Derken... Ben Eos 20d kullanıyorum, arkadaşdaki Eos 350d ye nazaran daha ağır hizmet tipi olduğu malum... Yani modeller sıralanıyor.. bizlerde bütçelerimize göre en dayanıklı, iyi nitelikli olanı almaya bakıyoruz.. Canon'un popularPhotography dergisindeki reklamında belirttiği bir özellik; "durable weather resistant" ifadesi sadece Eos 1 serisindeki makinelerde var... Ve detaylara indikçe, neler neleer....

Kardeşime verdiğim Canon T90'ımda öylesine yumuşak, mükemmel kullanış rahatlığı olan bir deklanşör varki... Eos 20d de deklanşör rahatsız edici kalıyor....

Bazı arkadaşlar, ağır makineleri rahatsız edici buluyorlar.. fakat bence, düşük enstantenelerde titretme ihtimali kalmıyor... Gene avantajlı olanlar; Eos 1 serisi ve Nikon D2x...

Hep dSlr ler üzerine yazmış oldum... "Mamiya'yı özlüyorum" diyen arkadaşlar vardı... dSlr leri mamiya rb gibi üstten bakma şeklinde kullanılacağı aksesuarlardan bir aralar bahsetmiştim (angle finder)....

Vee dönüp dolaşıp, cannibal arkadaşımızın ifadesine geliyoruz... Makinenin iyisi tabi gerekli, ama önce çıraklık ederek kazanacaklarımız....

Tarih: 6 Mayıs 2006, 15:13 - İp: 85.***.**6.110