paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

En İyi Sensörler Sıralaması

DxOMark, en ciddi,detaylı ve tarafsız makina/sensör/lens testlerini yapan saygın sitelerden.

En iyi 10 sensör sıralamasını şimdilik yorumsuz ( veya az yorumlu ) olarak ekliyorum . Aslında bir çok profesyonel makinayı görüntü kalitesinde geride bırakan D3200 ( ve çok karşı olduğum 24 Mplik sensörü ) veya $42,000'lık 81Mp orta formatları geride bırakan $3000'lık D800 hakkında hakkında söylenecek 1-2 şey var ama şimdilik kalsın .

Listeye 5 makina ile Nikon hakim gözükür ( DxOMark'ın , Canon'la bir alıp veremediği mi var diye düşünmüyor değil insan ).

En iyi APS-C sensör performansını da Pentax K5 yakalamış.

#paperman' tarafından 30.06.2012 08:07:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Haziran 2012, 07:14 - İp: 96.***.**5.17
carpediem1302
carpediem1302 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

paperman hocam süpersiniz. yazılanları eğlenerek okuyorum:D

Tarih: 1 Temmuz 2012, 21:35 - İp: 188.***.**7.30
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Paperman hocam, gordun mu bak 100 tane Nikon yerine 1 Canon alsalarmis olurmus iste, o kadar Nikon anca yetiyor demek ki
Saka tabi, Canon'un yaninda D700 de kullaniyorum ve cok memnunum. Ama DxOMark'in tarafli oldugunu dusunmuyorum eminim

Tarih: 2 Temmuz 2012, 13:08 - İp: 95.***.**6.64
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tam olarak bu konunun içeriğini kapsamıyorsada NIKON fanatıklerinden MANSUROV UN DÜN sitesinde yayınlanan yazısını okumanızı kesinlikle oneririm (YAZI KALDIRIMADAN ÖNCE9 LUTFEN AŞAĞIDAKİ SAYFAYA BAKIN..

MANSUROV NIKON AUTO FOCUS SON YORUMU

(BU CÜMLEYE ÖZELLİKLE DİKKAT EDİN SONUNDA MANSUROV BİLE DURUMU TESCİLLEDİ:
''I have been shooting with Nikon gear for the last 6 years and this is the first time I am seeing really badly calibrated DSLRs (D800E and D4), along with some pro lenses. I can understand when there is a problem with an entry-level camera and a kit lens, but it is unacceptable for Nikon to ship faulty professional equipment that is worth thousands of dollars.''

'' the Nikon DSLR autofocus problems real and should you be concerned? Yes, these problems are real and you should definitely be concerned if you are buying ANY DSLR with a phase detect sensor (most mirrorless cameras are excluded from most of these issues). So this means that the upcoming articles are not just for Nikon users, but for anyone who owns a DSLR or is considering to own one soon.''

#buzlucam' tarafından 03.07.2012 12:00:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2012, 11:13 - İp: 88.***.**7.19
sahin260
sahin260 (üye)
Çanakkale / Amatör

sensör kalitesini ölçen parametreler neler bence önce onların üstünde durulmalı.phase one ile çekilmiş (128mb) orjinal boyuttaki bir fotoğrafını incelemiştim ve hiç bir dslr o kdr ayrıntılı fotoğraf çektiğini görmedim.(doğal olarak) ancak phase one max iso su 800dü.örneğin nikon d800 iso başarımına 100 üzerinden 90 vermiştir phase one 50-60 vs...kriterleri iyi düşünüp değerlendirmek lazım her makinanın kullanım yerine göre bir avantajı vardır.örneğin pentax k5 ile nikon d7000 sınıfındaki en iyi body ler olduğunu herkez kabul eder sanırım.nikon avantajı video modunda sürekli af yapabiliyor olması ve daha hızlı af pentax biraz daha yavaş ancak daha keskin ve kararlı olduğu kullanıcılar tarafından yazılmıştır.bu tür özellikler değerlendirilerek bence makine seçimi yapılmalı.saygılar.

Tarih: 18 Temmuz 2012, 20:05 - İp: 78.***.**0.122